Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Rama pret eurodeputetët e PE në një tryezë të rrumbullakët
  • 2019-02-27

Rama pret eurodeputetët e PE në një tryezë të rrumbullakët

Pas takimit me liderët e opozitës, Delegacioni i paralmetit Europian ka zhvilluar takim edhe ministrin e Brendshëm dhe kryeminsitrin Rama. Pas takimit, ministri Sandër Lleshaj nuk dha asnjë deklaratë për mediat. ndërkohë që vijon takimi në Kryeministri, ku ndodhet Rama dhe Gent Cakajt,

Deputeti i LSI flet për incidentin e Blue Panoramës: Jeta e qytetarëve sështë low-cost!
  • 2019-02-25

Deputeti i LSI flet për incidentin e Blue Panoramës: Jeta e qytetarëve sështë low-cost!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, ka reaguar një ditë pas incidentit të avionit të linjës Blue Panorama, i cili sapo ishte ngritur në ajër, ka dalë tym në bord. Në një status në Facebook, Spahiu thotë se nuk është hera e parë që kjo linjë me kosto të ulët ka shkaktuar problem

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë
  • 2019-02-22

Ish-zëvendësministri denoncon sërish: Vajza e Berishës me artikuj plagjiaturë

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar skandalin e radhës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Muka ka treguar se vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka një artikull 100% plagjiaturë. Ai tregon edhe dokumentet përkatëse, të cilat sipas Mukës vërtetojnë se punimi

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Debati në Open/ Spitali Amerikan nisi si investim dhe përfundoi si koncesion
  • 2019-02-19

Debati në Open/ Spitali Amerikan nisi si investim dhe përfundoi si koncesion

Djegia e mandateve të Partisë Demokratike ishte tema e nxehtë e debatit në emisionin Open, por që në një moment ka devijuar në një përplasje midis pronarit të Report Tv, Karlo Bolino dhe botuesit Fahri Balliu. Në përpjekje për të denoncuar aferat korruptive të qeverisë së Edi Ramë

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes
  • 2019-02-16

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje tek Agjencia e Menaxhimit të Ujërave, ish-KKU. Kërkesa nga Ministria është bërë para dy muajsh, ndërsa agjencia nuk ia ka miratuar lejen

Zhdukja e Lasgushit të Air Albania, Rama tregon kur nisin fluturimet
  • 2019-02-15

Zhdukja e Lasgushit të Air Albania, Rama tregon kur nisin fluturimet

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me studentë në Vlorë, ku përveç temave që lidhen me gjendjen e universitetit, ka folur edhe për sulmet e opozitës dhe projektet afatgjate të qeverisë së tij. Një nga këto projekte që është goditur vazhdimisht nga opozita ka qen