Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës
  • 2019-02-14

Trazira në 16 shkurt? Apeli i OSBE-së për protestën e opozitës

Presenca e OSBE-së në Shqipëria ka apeluar që protesta e së shtunës të jetë paqësore. Duke theksuar se trazirat nuk janë rruga e shkurtër për të ardhur në pushtet, OSBE nënvizon se dhuna do ta kthente vendin shumë prapa. Shprehim shpresën tonë që protesta politike e së shtunës n

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës
  • 2019-02-08

Protestë, vlonjatët i presin Ramës biletën me Air Albania për në të sëmës

Një protestë kundër qeverisë së Edi Ramës është duke u zhvillua në Vlorë, ku qytetarë dhe përkrahës të opozitës kanë ironizuar me dështimin e Air Albania dhe parkimin në Stamboll të avionit që Edi Rama pagëzoi me emrin e poetit Lasgush Poradeci. Protestuesit kanë shfaqur një b

Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?
  • 2019-02-07

Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?

Nga Mark CRAWFORD (Kryetar i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Tiranë) Në nëntor 2014, përmenda pesë hapa që sektori financiar shqiptar duhet të ndërmarrë për të përmirësuar performancën e tij. Këto hapa përfshinin: së pari, trajtimin e kredive në vonesë (NPL), të cilat tejkalu

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)
  • 2019-02-07

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)

A ekziston vërtetë Air Albania? Kjo është pyetja që po mundon të gjithë shqiptarët, pasi Lasgushin që kryeministri Edi Rama ua prezantoi me pompozitet prej më shumë se dy javësh aktivitete, tani spo e shohin asgjëkundi. Qindra mijëra euro të shpenzuara për udhëtime promovuese për k

Air Albania,  avionët e siguruar nga Turkish Airlines janë rikthyer në Turqi
  • 2019-02-06

Air Albania,  avionët e siguruar nga Turkish Airlines janë rikthyer në Turqi

Plani për ndërtimin e kompanisë kombëtare të fluturimit Air Albania vishet me dyshime.  CH Aviation, një portal zviceran i specializuar për zhvillimet në industrinë e Aviacionit, shkruan se projekti Air Albania është lënë në harresë, ndërkohë që avionët e siguruar nga Turkish Air

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit
  • 2019-02-05

Rama dhe Balluku çmontojnë kupolën e Damian Gjiknurit

Edi Rama vendosi në mbledhjen e fund-dhjetorit të Asamblesë së PS-së të aplikonte një operacion Fshesa duke shkarkuar 7 nga benjaminët e tij, të cilëve u kishte besuar portofolet më të rëndësishme ministrore për më shumë se 5 vite. Mes tyre emri më i kompromentuar ishte ai i Damian