Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

Kriset aleanca me Metën, Veliaj: Jo një President anti-rrugë!
  • 2019-02-03

Kriset aleanca me Metën, Veliaj: Jo një President anti-rrugë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas qëndrimit të Presidentit Ilir Meta për të anuluar projektin e Unazës së Re. Në një postim në Tëitter, Veliaj thotë se do të ishte zhgënjyese nëse vemi nga Presidenti anti-lodra, tek ai president anti-rrugë. Familjet pa str

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut
  • 2019-02-01

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut

Aurenc Bebja Paris-Midi ka botuar, të enjten e 27 qershorit 1935, në faqen n°5, shkrimin e gazetarit të Le Petit Journal, Roger Crouquet, dedikuar Mbretit Zog, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut Dars (Klos), Mat Albania, e ka sjellë për publikun shqiptar: Ai ka realizuar të gjithë

No Pic available
  • 2019-01-31

Fati i sheshit Shqiponja në udhëkryq, ARRSH: Skualifikohen edhe

Skandali me kompaninë inekzistente DH Albania që kishte fituar tenderin për lotin e parë të Unazës së Madhe të Tiranës, që përfshin edhe nënkalimin te sheshi Shqiponja ka lënë në udhëkryq fatin e këtij projekti. Edhe pse gjashtë kompani paraqitën ofertën e tyre pasi ARRSH rihapi

Uragani Balluku shkakton viktimën e radhës, shkarkohet edhe drejtori i
  • 2019-01-28

Uragani Balluku shkakton viktimën e radhës, shkarkohet edhe drejtori i

Dorëheqja e kreut të OST-së, Klodian Gradeci dhe shkarkimi i drejtuesit të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro, të cilët janë marrë në pyetje lidhur me skandalin e tenderave për kompaninë fiktive DH Albania, duket se nuk do të jenë të fundit largime në kuadër të operacionit F

Skandali i Unazës, DH Albania fitoi 30 milionë euro
  • 2019-01-28

Skandali i Unazës, DH Albania fitoi 30 milionë euro

DH Albania, kompania që fitoi 30 milionë euro tendera publikë në dy muaj, ka qenë fantazme duke mos pasur as adresë fizike. Agjencia e Prokurimit Publik zbulon se adresa, që kompania ka shënuar në dokumentet e tenderave dhe ato të regjistrimit në Qendrën Kombëtare të Biznesit, ka qen