Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë
  • 2019-01-27

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë

Sektori i ndërtimit ka lulëzuar sërish në Tiranë pas një pauze disa vjeçare, por pavarësisht krijimit të vendeve të punës si një benefit nga ky sukses, me shtimin e kullave dhe rezidencave të reja në kryeqytet, pritet që të krijohet një flluks ndërtimesh, e cila mund të rezultojë

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

Fshesa e Ballukut, a po zhbën Rama punën e benjaminit Gjiknuri?
  • 2019-01-27

Fshesa e Ballukut, a po zhbën Rama punën e benjaminit Gjiknuri?

Rrotacioni në Ministrinë e Infrastrukturës dhe energjisë duket se nuk është thjesht një ndryshim emrash, por më shumë se kaq. Dy ditë pasi u ul në karrigen e ministres, akti i parë i Belinda Ballukut ishte një lëvizje e fortë. Thumanë-Kashar nuk ishte thjesht koncesioni më i përfol

Të veshur kuqezi dhe mësojnë shqip, Rai kronikë speciale për shkollën shqipe në Itali (Video)
  • 2019-01-25

Të veshur kuqezi dhe mësojnë shqip, Rai kronikë speciale për shkollën shqipe në Itali (Video)

Televizioni italian Rai i ka kushtuar një kronikë të veçantë shkollës shqipe në Larino të Italisë. Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka ndarë me ndjekësit e tij kronikën e televizionit italian. Ai gjithashtu ka shkruar

Tjetër ndryshim në qeveri, Rama shkarkon edhe zëvendësin e
  • 2019-01-25

Tjetër ndryshim në qeveri, Rama shkarkon edhe zëvendësin e

Kryeministri Rama dhe ish-ministri Gjiknuri Pas shkarkimit të 7 ministrave dhe zëvendëskryeministres, Senida Mesi, kryeministri Rama ka vijuar ndryshimet në kabinetin qeveritar. Pasi largoi nga detyra, Damian Gjiknurin, më datë 23 janar, Rama ka firmosur shkarkimin nga detyra edhe të zëvend

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)
  • 2019-01-24

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)

Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani dhe Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës Katolike) të cilën mund t’a gjesh sot të riprodhur falë digj

Skandali i Unazës, burg për administratorin e DH Albania
  • 2019-01-23

Skandali i Unazës, burg për administratorin e DH Albania

Arrest me burg, është masa e sigurisë e vendosur ditën e sotme nga Gjykata e Tiranës, për Avdjol Dobin, administratorin e kompanisë DH Albania. Dobi është shpallur në kërkim, ndonëse në sistemin TIMS, nuk rezulton të ketë dalë nga Shqipëria. Dobi, akuzohet se ka falsifikuar dhe ka p