Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Stuhia vazhdon! Shkarkohet nga detyra edhe kreu i ARRSH-së
  • 2019-01-22

Stuhia vazhdon! Shkarkohet nga detyra edhe kreu i ARRSH-së

Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me DH Albania, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Burime bëjnë të ditura se në vend të tij do të emërohet Sonila Qato. Në denoncimet e shumta, PD ka përmendur dhe emrin e Qëndros si të korruptuar n

Stuhia vazhdon! Ikën Qëndro, në krye të ARRSH vjen Qato
  • 2019-01-22

Stuhia vazhdon! Ikën Qëndro, në krye të ARRSH vjen Qato

Kreu i ARRSH, Afrim Qëndro është shkarkuar nga detyra pas skandalit me DH Albania, ku ka qenë edhe në qendër të akuzave të opozitës. Në vend të tij, do të emërohet Sonila Qato, ish-ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes. Në denoncimet e shumta, PD ka përmendur dhe emrin e

Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST
  • 2019-01-21

Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST

Dorëhiqet nga detyra, administratori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci. Vendimi i tij vjen, pas skandalit të Unazës së Re, ku kompania DH Albania, e cilësuar si kompania fantazmë që fitoi një tender prej 12 milionë euro, për një linjë energjetike. Por pas zbuli

Skandali me Unazën, çfarë dëshmoi kreu i ARRSH në Prokurori
  • 2019-01-16

Skandali me Unazën, çfarë dëshmoi kreu i ARRSH në Prokurori

Përfundon marrja në pyetje e kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro nga Prokuroria e Tiranës. Ai ka qëndruar atje përreth 2 orë dhe më pas i është përgjigjur interesit të medias ku ka reguar se çfarë ka deklaruar para organit të akuzës. Dhashë shpjegimet e mia në Proku

Skandali 18 mln euro te Unaza e Re, kreu i ARRSH-së thirret në Prokurori
  • 2019-01-16

Skandali 18 mln euro te Unaza e Re, kreu i ARRSH-së thirret në Prokurori

Ndërtimi i Unazës së Madhe të Tiranës është bllokuar që prej zbulimit të skandalit me kompaninë guaskë DH Albania, e cila kishte falsifikuar të dhënat, në momentin që kishte hyrë në garën për tenderin e Lotit 1 të këtij aksi. Më 7 dhjetor, ARRSH pezulloi punimet dhe zbatimin e

No Pic available
  • 2019-01-15

Unazën e Re, ankimohet tenderi për mbikëqyrjen

Telashet për lotin 1 të Unazës së Tiranës, që po i nënshtrohet rehabilitimit nga mbikalimi te pallati me shigjeta e deri te rreth-rrotullimi Shqiponja duket se nuk kanë të sosur. Në datë 11 janar, në Komisionin e Prokurimit Publik, është dorëzuar ankimi nga një kompani private e cil

Lajmi mbi përgjimet e Çukos, Rama fyen Zërin e Amerikës: Kazan
  • 2019-01-14

Lajmi mbi përgjimet e Çukos, Rama fyen Zërin e Amerikës: Kazan

Kryeministri Edi Rama nuk është përmbajtur nga lajmi që ka publikuar pasditen e sotme Zëri i Amerikës, në lidhje me përgjimet ndaj ish-kreut të Burgjeve Arben Çuko, që flisnin qartë për skandalin e punësimeve në administratën shtetërore. Ai nuk ka nguruar që ta quajë kazan edhe Z