Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura
  • 2019-01-14

The Washington Post për Shqipërinë: Tradita antike dhe plazhe të bukura

The Washington Post i ka dedikuar një artikull Shqipërisë dhe atraksioneve të saj turistike. Në artikull flitet për vendin e Shqiponjave, traditat dhe plazhet e mrekullueshme. Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook artikullin e plotë të medias prestigjoze. Mirëmëngjes dhe me këtë

No Pic available
  • 2019-01-09

Institucionet ndihmuan DH Albania, reagon Sekretariati i Licensimit

Sekretariati Teknik i Komisionit të Posaçëm të Liçencimit ka reaguar pas një kronike të transmetuar nga “Zëri i Amerikës” së kompania DH Albania është ndihmuar nga institucionet. Në një reagim për mediat, Sekretariati Teknik i Komisionit të Lincecimit thotë se se nga ky

No Pic available
  • 2019-01-09

Unaza e re, DH Albania u favorizua nga institucionet

Në Shqipëri zbulohen detaje të tjera lidhur me kompaninë DH Albania e cila fitoi garën për ndërtimin e një pjese të Unazës së Re në Tiranë, duke përdorur dokumente të falsifikuar të një kompanie amerikane Dunwel Haberman. Zëri i Amerikës ka siguruar informacione që dëshmojnë se

No Pic available
  • 2019-01-08

Rinas, koncesionari fitime mbi normë. A do i kërkojë qeveria ulje tarifash?

Koncesioni i Aeroportit të Rinasit rezulton me disbalanca ekonomike, në disfavor të shtetit shqiptar. Top Channel ka mësuar se BDO Albania ka përfunduar auditimin ekonomik të kontratës koncesionare për aeroportin e vetëm ndërkombëtar të vendit. Gjetjet e hollësishme të auditimit pritet

PD: 2018-a, viti më i keq në ekonomi! Falimentuan mbi 15 mijë biznese
  • 2019-01-04

PD: 2018-a, viti më i keq në ekonomi! Falimentuan mbi 15 mijë biznese

Në një bilanc ekonomik për vitin 2018 lidhur me bizneset, Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka dëmtuar veprimtarinë tregtare në vend, pasi rreth 15 mijë biznese janë mbyllur, duke shpallur falimentimin, përgjatë 12 muajve që lamë pas. Në një dalje publike nga selia bl

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson
  • 2018-12-31

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson

Jovan BASHO* Shkak për këtë shkrim u bë një emision në televizionin Channel 1 i gazetarit Roland Qafoku me të ftuar Zotin Apollon Baçe, mbrëmjen e datës 24.12.2018 dhe artikulli i botuar të nesërmen në gazetën TEMA. Për hir të së vërtetës, ia ndjej vetes për detyrë të theksoj,

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n