Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

MAS: Regjistrimi në universitet në janar; Maturantët: Duam më shumë kohë!
  • 2018-12-26

MAS: Regjistrimi në universitet në janar; Maturantët: Duam më shumë kohë!

Aplikimi online për provimet e maturës shtetërore të vitit 2019, do të nisin që në muajin janar, ndryshe nga vitet e mëparshme kur zhvilloheshin në muajin mars. Nga data 7 deri më 15 janar maturantët duhet të plotësojnë formularin A1 dhe A1Z në portalin e-albania dhe më pas aplikimin

Skandali, kompania DH Albania u pagua nga OST-ja
  • 2018-12-26

Skandali, kompania DH Albania u pagua nga OST-ja

Skandali i kompanisë guackë Dunwell Haberman thellohet më tej. Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) i ka parapaguar rreth 2.4 milionë euro kompanisë DH Albania për të nisur punimet në ndërtimin e linjës Burrel-Peshkopi, por më vonë këto para janë kthyer mbrapsht. Lajmi konfirm

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS
  • 2018-12-25

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS

Mentor Kikia Unë e mbështeta protestën e studentëve, por nuk iu bashkova asaj. Kërkesat e tyre mbetën vetëm në kuadër të universitetit dhe mendoj se është një mision që duhet ta çojnë përpara studentët dhe pedagogët. Unë do të jem në datën 28, në protestën që kanë thërri

Dëbimi i ambasadorit iranian, Netanjahu: Mesazh i qartë për radikalët
  • 2018-12-21

Dëbimi i ambasadorit iranian, Netanjahu: Mesazh i qartë për radikalët

Pas SHBA-ve, edhe Izraeli ka përshëndetur vendimin e dëbimit të dy diplomatëve iranian nga Shqipëria, mes të cilëve edhe ambasadorin e këtij shteti, Gholamhossein Mohammadnia, pas dyshimeve se do sulmonin kombëtaren izraelite gjatë ndeshjes së futbollit me Shqipërinë në Shkodër. Në

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj
  • 2018-12-21

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj

Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL) ka disa kohë që negocion me blerës të ndryshëm dhe mësohet se procesi po shkon drejt përfundimit. Sik

Dëbimi i iranianëve, SHBA-të përshëndesin vendimin e Ramës
  • 2018-12-20

Dëbimi i iranianëve, SHBA-të përshëndesin vendimin e Ramës

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë për të dëbuar ambasadorin iranian në Tiranë si dhe një punonjës tjetër, pasi sipas tij komplotuan sulme terroriste në Shqipëri. Përgëzoj dëbimin nga kryeministrit Edi Rama të dy agjentëve iranianë që