Rezultate te kerkimit per termin: +Albert +Einstein +College

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.503Z

Për të gjithe ju që jeni mëngjarashë, disa fakte interesante

13 gushti është Dita ndërkombëtare e mëngjarashëve. Kush është i tillë nuk e ka të lehtë – por ka edhe të mira po te jesh mëngjarash. Kush është mëngjarash nuk e ka të lehtë. Blloqet me spirale teli u vrasin dorën kur shkruajne, dhe në makinë marshi apo pajisjet e tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.733Z

Infermieret: “Po na rrahin pacientët, se nuk ka ilaçe në QSUT”

Autori i Lajmit: Lili Saraci Pacientët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, aktualisht vuajnë mungesën e ilaçeve në çdo pavijon të spitalit. Në një prononcim për gazetën “Ballkan”, kryeinfermierja e urgjencës së fëmijëve, pra në pavijonin e pediatrisë, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.404Z

Kush është lobisti i Bashës, Nick Muzin?

Nicolas Muzin, njeriu që u pagua për të lobuar dhe mbështetur Partinë Demokratike të Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, është një ish-këshilltar strategjik i senatorit Ted Cruz gjatë fushatës së tij për president dhe një person mjaft aktiv në qarqet hebreje republikane në Shtetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.929Z

Avantazhet e të majtës

Nëse një djathtosh nuk ka provuar kurrë të shkruajë, të përdorë një pirun apo qoftë edhe të hapë një derë me dorën e majtë nuk është në gjendje të kuptojë: jeta e mëngjarashëve, të detyruar të jetojnë në një botë të projektuar për njerëzit që punojnë me të djathtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.941Z

Çfarë ka ndodhur më 2 prill?

1453 – Sulltani osman Mehmed II fillon rrethimin e Kostandinopojës dhe e pushton atë në 29 maj. Marrja e Kostandinopojës (dhe dy territoreve të tjera bizantine të shkëputura shpejt pas kësaj) shënoi fundin e Perandorisë Romake, shtet perandorak që kishte zgjatur për gati 1500 vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.105Z

Çfarë ka ndodhur më 2 prill: Nga rrethimi i Kostandinopojës te takimi i Enverit me Stalinit

Histori/ Çfarë ka ndodhur më 2 prill Astrit Lulushi 1453 – Sulltani osman Mehmed II fillon rrethimin e Kostandinopojës dhe e pushton atë në 29 maj. Marrja e Kostandinopojës (dhe dy territoreve të tjera bizantine të shkëputura shpejt pas kësaj) shënoi fundin e Perandorisë Romake, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.541Z

Jetëgjatësia ka një kufi: 115 vjet (por dikush hipotezon 125)

Një studim ul besimin që jetëgjatësia po rritet në mënyrë progresive dhe fikson deri në moshën 115 vjeç limitin njerëzor, edhe pse në raste të rralla është kaluar Italiania Emma Martina Luigia Morano, njeriu më jetëgjatë në botë për momentin, 116 vjeçe Për vite të tëra ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama