Rezultate te kerkimit per termin: +Alberto

Total: 1729
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.095Z

Elsa Morante përballë Alberto Moravisë

Romë. 5 prill 1938. Elsa Morante i rrëfehet ditarit. Po përjeton krizën e radhës, me të dashurin, shkrimtarin e madh italian Alberto Moravia. "Vërtet gjithçka ka marrë fund me A.? U nis, nuk e di me saktësi se për ku, ndoshta është ndonjë shaka, një makth... Erdhi disa herë të tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.633Z

Martohet princi Alberto i Monako-s

Princi Alberto i Monakos dhe Charlene Wittstock tashmë janë burrë e grua. Ish kampionia e notit ka thënë "po" gjatë ceremonisë civile të martesës në sallën mbretërore në pallatin Grimaldi.   Charlene Wittstock, zgjod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.337Z

Fiorentina merr Alberto Xhilardinon

Drejtori sportiv i Fiorentinës, Pantaleo Korvino, ka bërë të ditur se skuadra ka arritur akordin me Milanin për transferimin e Alberto Xhilardinos në Firence. "Mungojnë vetëm disa detaje, por duhet të them se është praktikisht gjithçka e mbyllur. Lojtari ka bërë një sforco të rëndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.389Z

Alberto Bevilacqua hap panairin

 Një nga romancierët më të njohur italianë, Alberto Bevilacqua, hap edicionin e 11-të të Panairit të Librit “Tirana 2008”. Panairi i organizuar nga Shoqata e Botuesve Shqiptarë do të mbahet më 14-18 nëntor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, në një hapësirë prej 5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.197Z

Vdes Carlos Alberto, kapiteni i Seleçaos që fitoi Botërorin 70

Futbolli në zi, në moshën 72 vjecare u shua në Rio de Janeiro si pasojë e një infarkti,  një prej emrave legjendarë të tij, Carlos Alberto, ish-kapiten i Brazilit të vitit 1970, që konsiderohet si një prej skuadrave më të bukura të të gjitha kohërave. Carls Alberto konsiderohej nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Alberto dhe Sharlene, muaj mjalti të ndarë

Nga Express më 13 korrik 2011 në ora 18:34 Një hotel i mrekullueshëm me pamje fantastike nga Oqeani Indian duket si vendi i përsosur për të kaluar një muaj mjalti, por nusja e ka shijuar e vetme këtë vend romantik. Sipas mediave afrikane dhe franceze, Sharlena e Monakos po qëndron vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Meta pret ambasadorin e ri italian, Alberto Cutillo

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot ambasadorin e ri të Italisë, Alberto Cutillo, të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri dhe suksese në detyrën e tij të re. Pasi i cilësoi marrëdhëniet e ngushta me Italinë si të shkëlqyera, Meta shprehu vullnetin për ta ngritur cilësinë e b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama