Rezultate te kerkimit per termin: +Aldo +Baret

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.961Z

Aldo Baret e PS-së që duhet të ekstradohen nga politika

Turqia ka dorëzuar në Tiranë të shumëkërkuarin Alfred Shkurti, ish-truprojën e Nexhmije Hoxhës, por në PS ka shpërthyer paniku për shkak të lidhjeve të shumta të drejtuesve të saj me botën e krimit. Raportet e specializuara kanë përmendur emrat e Erjon Braçes dhe të Artan G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.528Z

Berisha: Misionarët e tërbuar të Ramës dhe Aldo Baret e tokave nuk do mund të pengojnë liberalizimin e vizave dhe integrimin e Shqipërisë

“Miratimi i traktatit të Lisbonës, "dritë jeshile" për integrimin e Shqipërisë” Kreu i qeverisë Sali Berisha reagoi sot nga kuvendi i Partisë Demokratike në Elbasan, ndaj paralajmërimeve të opozitës për përshkallëzim të protestave nëse nuk hapen kutitë. Berisha i apelo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.133Z

Nga Aldo Baret e politikës tek Aldo Baret e grabitjes së tokës – axhenda e reformave rrënjësore të mazhorancës

Në një intervistë të gjatë për emisionin “Log” të gazetarit Artur Kopani, kryeministri Sali Berisha flet për pritshmëritë e vitit 2010, për shpresat e heqjes së vizave brenda gjashtëmujorit të parë të vitit, por edhe për aksionin e rëndësishëm politik të çliri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

“Vizat” Berisha: Rama nuk pengon dot liberalizimin

ELBASAN- Ndërsa përshëndeti hyrjen në fuqi të Taktatit të Lisbonës, Kryeministri Berisha akuzoi kreun e opozitës se po kërkon të pengojë liberalizimin e vizave për shqiptarët. Duke shpërfillur ultimatumin e PS për hapjen e kutive të votimit dhe thirrjet për përshkallëzim të prote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.348Z

Berisha: Rama s´e bllokon dot integrimin e vendit

Gjatë një konference në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, Berisha nuk ka lënë pa akuzuar edhe Gramoz Ruçin, duke e vlerësuar si terrorist që tërhori Partinë Socialiste nga zgjedhjet. “Mafia e tokës është me e rrezikshmja në Shqipëri dhe do të përfundojnë në bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.599Z

Jozefina Topalli: PD do ta kthejë Shqipërinë në tokën e premtuar

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli hapi punimet e këtij Kuvendi duke shprehur falenderimet e saj për themeluesit e kësaj force politike dhe të gjithë kontribuesit në fitoren e çmuar të PD. Kryetarja e kuvendit e cilësoi mbajtjen e këtij Kongresi, si mbledhjen e fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Berisha: Rama kundër integrimit

Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e PS-së Rama nga qyteti i Elbasanit duke deklaruar se kryesocialisti propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian. " Rama po propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian, por ai nuk do mund të pengojë dot integrimin", u sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama