Rezultate te kerkimit per termin: +Aldo +Baret

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.133Z

Nga Aldo Baret e politikës tek Aldo Baret e grabitjes së tokës – axhenda e reformave rrënjësore të mazhorancës

Në një intervistë të gjatë për emisionin “Log” të gazetarit Artur Kopani, kryeministri Sali Berisha flet për pritshmëritë e vitit 2010, për shpresat e heqjes së vizave brenda gjashtëmujorit të parë të vitit, por edhe për aksionin e rëndësishëm politik të çliri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

“Vizat” Berisha: Rama nuk pengon dot liberalizimin

ELBASAN- Ndërsa përshëndeti hyrjen në fuqi të Taktatit të Lisbonës, Kryeministri Berisha akuzoi kreun e opozitës se po kërkon të pengojë liberalizimin e vizave për shqiptarët. Duke shpërfillur ultimatumin e PS për hapjen e kutive të votimit dhe thirrjet për përshkallëzim të prote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.348Z

Berisha: Rama s´e bllokon dot integrimin e vendit

Gjatë një konference në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, Berisha nuk ka lënë pa akuzuar edhe Gramoz Ruçin, duke e vlerësuar si terrorist që tërhori Partinë Socialiste nga zgjedhjet. “Mafia e tokës është me e rrezikshmja në Shqipëri dhe do të përfundojnë në bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.599Z

Jozefina Topalli: PD do ta kthejë Shqipërinë në tokën e premtuar

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli hapi punimet e këtij Kuvendi duke shprehur falenderimet e saj për themeluesit e kësaj force politike dhe të gjithë kontribuesit në fitoren e çmuar të PD. Kryetarja e kuvendit e cilësoi mbajtjen e këtij Kongresi, si mbledhjen e fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Berisha: Rama kundër integrimit

Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e PS-së Rama nga qyteti i Elbasanit duke deklaruar se kryesocialisti propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian. " Rama po propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian, por ai nuk do mund të pengojë dot integrimin", u sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.338Z

Berisha: Rama propagandon kundër Shqipërisë në BE

Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e PS-së Rama nga qyteti i Elbasanit duke deklaruar se kryesocialisti propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian. " Rama po propagandon kundër Shqipërisë në Bashkimin Europian, por ai nuk do mund të pengojë dot integrimin", u shpreh ai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.917Z

Kuvendi Balla Mos u fshihni pas imunitetit

Seanca e sotme parlamentare eshte zhvilluar serish me debate mes deputeteve te dy kampeve politike me akuza dhe kunderakuza per korrupsion perfshirje ne afera dhe abuzime me detyren. Deputeti socialist Taulant Balla akuzoi deputetet demokrate se fshihen pas imunitetit dhe nuk shkojne n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama