Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Qeskat poshtë syve, 5 shkaqet  dhe si ti parandalojmë 
  • 2018-10-04

Qeskat poshtë syve, 5 shkaqet dhe si ti parandalojmë 

Këto shenja të errëta që shfaqen nën qepallën më të ulët të syrit mund të shkaktohen nga disa faktorë, duke filluar nga hiperpigmentimi i lëkurës deri te dehidratimi  Hiperpigmentimi  Nëse qeskat poshtë syrit janë ngjyrë kafe të errët, atëherë ne jemi në prani të hiperpigme

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija
  • 2018-06-19

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija

Aromë e keqe pas një darke me bazë hudhrën? Djersë e pakëndshme pas një sesioni në palestër? Shumë faktorë që shkaktojnë erë të pakëndshme janë të njohur dhe të zakonshëm, por ka të tjerë që nuk i prisnim. Disa këshilla se si ta zgjidhim problemin. Nuk thaheni mirë pas dushi

Alergjitë ushqimore dhe bebet, 5 mite të rreme që duhet të zhbëhen
  • 2018-04-26

Alergjitë ushqimore dhe bebet, 5 mite të rreme që duhet të zhbëhen

Lajme të rreme dhe informacione të rrezikshme për shëndetin Alergjitë e ushqimit nuk janë me të vërtetë serioze, etiketat e ushqimit ju ndihmojnë të orientoheni dhe ngrënia e një ushqimi “të ndaluar” nuk dëmton shumë. Këto janë disa mite të rreme për alergjitë ushqi

No Pic available
  • 2018-04-10

Bum i alergjive ushqimore te fëmijët, mes shkaktarëve edhe letrat e lagura

Ka një miks shkaqesh për rritjen e alergjive ushqimore në mesin e fëmijëve. Rreth gjysmë milionë janë prekur vetëm në Itali. Këtë fenomen, ekspertët e definojnë atë si cunami të vërtetë. Kjo është një përzierje e gjenetikës dhe faktorëve të mjedisit, të tilla si ekspozimi

No Pic available
  • 2018-03-29

Si të përgatisim lëkurën për diellin e parë

Për një nxirje të cilësisë së lartë, po ju japim disa sugjerime: lëkurë e shëndetshme dhe pa njolla! Së fundi! Po, kjo është fjala që të gjithë kemi në majë të gjuhës sapo vjen vera dhe zbulohemi për të qëndruar në diell. I braktisni kapuçët, palltot dhe dorezat, tani ka a

Skënderbeu: Ja vërteta e dopingut të Jashanicës
  • 2018-03-02

Skënderbeu: Ja vërteta e dopingut të Jashanicës

Përmes kësaj deklarate për shtyp, Klubi i Futbollit Skënderbeu informon sportdashësit dhe median në lidhje me procedimin disiplinor ndaj mbrojtësit Bajram Jashanica për përdorim të substancave dopuese, duke i dalë në mbrojtje lojtarit, i cili ka qenë detyruar ta përdorë si medikament

Grimi në det rekomandohet nga dermatologët, kjo është arsyeja!
  • 2018-02-24

Grimi në det rekomandohet nga dermatologët, kjo është arsyeja!

Lëkurë të yndyrshme, akne dhe ndryshime në lëkurë për shkak të grimit gjatë verës? Ekspertët thonë jo, kështu që i përdorni pa u shqetësuar pluhurat për faqet, rimelin, penelin, hijet e syve, lapsat, dhe buzëkuqët. Grimi në plazh ka marrë jo vetëm mbështetjen e ekspertëve, po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama