Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
No Pic available
  • 2017-08-23

Vogëlushja surprizon moderatorin, i hipën live mbi tavolinë

Një vogëlushe ka surprizuar moderatorin gjatë transmetimit direkt në një intervistë rreth alergjive të qumështit. Alastair Stewart po intervistonte nënën e saj, por vëmendjen e mori të gjithën vajza e vogël. Ndërkohë që diskutimi vazhdonte, moderatori lejoi që Iris Wonka të bënte

No Pic available
  • 2017-04-09

Me një qen në shtëpi më pak fëmijë alergjikë

Fëmijët të cilët kanë lindur në një shtëpi që ka të paktën një kafshë shtëpiake, janë më pak alergjikë dhe janë më në formë sesa fëmijët e tjerë. Studiuesit kanë hedhur poshtë mitin (duke shpresuar njëherë e përgjithmonë) se qentë edhe macet janë të rrezikshëm për

No Pic available
  • 2017-04-03

Alergjitë, e keqja e pranverës

Me pranverës vijnë ditët e bukura me diell, por për fat të keq edhe alergjitë. Me fillimin e muajit prill, për njerëzit vjen edhe e ashtuquajtura e keqja e pranverës, që përveç alergjive, sjell me vete edhe lodhje, mungesë përqendrimi, humor të keq etj. Sipas studimeve, fëmijët që

No Pic available
  • 2017-01-09

Udhëzime të reja për alergjinë nga kikirikët

Kikirikët dhe produktet ushqimore që i përmbajnë ato, si gjalpi i kikrikut, vaji, apo mielli i kikirikut, përdoren gjerësisht në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera, për vlerat ushqyese dhe çmimet e përballueshme. Fatkeqësisht, shumë njerëz kanë alergji nga kikirikët dhe mund të

Trupi i rregullt Ju ndihmon testi per intolerancen ushqimore
  • 2016-11-29

Trupi i rregullt Ju ndihmon testi per intolerancen ushqimore

var fbShare url httpvizionplusaltrupi-i-rregullt-ju-ndihmon-testi-per-intolerancen-ushqimoresize smallbrbrIntoleranca ushqimore eshte nje reagim kronik i organizmit ndaj ushqimeve qe konsumohen me shpesh te tilla si gruri qumeshti domatja vaji mishi kafeja etjbrbr brbrIntoleranca ushqimore dhe a

Tërheqja e mundshme e Hillary Clinton, makthi i Trump dhe një hipotezë ekstreme!
  • 2016-09-12

Tërheqja e mundshme e Hillary Clinton, makthi i Trump dhe një hipotezë ekstreme!

Një gjë tashmë është e qartë: Hillary Clinton nuk është mirë. Mjekët e saj pranuan se ajo është e sëmurë por këmbëngulën se nuk është diçka që mund ta pengojë nga kandidimi dhe hipoteza për tërheqjen nga gara është e largët. Të gjithë e panë në videon që bëri xhir

Femijet qe mbajne gishtin ne goje me pak te rrezikuar ndaj alergjive
  • 2016-07-19

Femijet qe mbajne gishtin ne goje me pak te rrezikuar ndaj alergjive

Transmetuar me 16072016 - 2353 Femijet qe fusin gishtin e tyre ne goje apo kafshojne thonjte jane te prirur te preken me pak se femijet e tjere nga alergjiabr br Sipas studiuesve te revistes Pediatrics kjo ndodh per shkak te ekspoz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama