Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Itali ushtria kunder mafias
  • 2014-01-15

Itali ushtria kunder mafias

Qeveria italiane është duke marrë në konsideratë përdorimin e ushtrisë, për të luftuar mafien, e cila akuzohet për hedhjen e mbetjeve toksike në krahinën e Napolit. "Ushtarët mund të përdoren për të lu

Ngrënia e kikirikëve gjatë shtatzënisë heq alergjitë për fëmijët
  • 2013-12-29

Ngrënia e kikirikëve gjatë shtatzënisë heq alergjitë për fëmijët

Për të reduktuar mundësinë që foshnjës së palindur ti zhvillohet një alergji nga frutat e thata, veçanërisht nga kikirikët, nëna duhet të konsumojë këtë lloj frute gjatë shtatzënisë Alergjitë që shkaktohen nga ushqimi po bëhen gjithnjë e më të përhapura, sidomos te gjenerat

6 lëngje frutash që i bëjnë mirë trupit
  • 2013-12-11

6 lëngje frutash që i bëjnë mirë trupit

Nëse dëshironi që të keni gjithnjë një organizëm të shëndetshëm, duhet të konsumoni lëngje frutash të freskëta. Në artikull do të njiheni edhe me disa kombinime interesante të këtyre të fundit Shëndeti Dihet që frutat janë të domosdoshme për trupin tonë. Por nuk duhet të

Për plehrat dhe ndotjen kush mendon?
  • 2013-08-31

Për plehrat dhe ndotjen kush mendon?

Nga Dritan Idrizi Me muaj të tërë u zhvilluan tubime, mbledhje firmash për referendum dhe një betejë mediatike, në lidhje me çështjen aq të rëndësishme dhe delikate të importit të mbetjeve, nga vendet fqinje. Prej muajsh disa intelektualë shqiptarë, pjesë e shoqërisë civile dhe mb

No Pic available
  • 2013-08-30

Alergjia ndaj produkteve kozmetike, ja si mund ta parandaloni

Pavarësisht nëse jeni ose jo një tip i ndjeshëm ndaj alergjive, gjithmonë ekziston mundësia për të pasur një reaksion alergjik ndaj përdorimit të produkteve të caktuara kozmetike. Për produkte dhe persona të caktuar, problemi mund

Udhëzime globale për alergjitë ushqimore, u dyfishuan në 10 vjet
  • 2013-06-27

Udhëzime globale për alergjitë ushqimore, u dyfishuan në 10 vjet

Evropë- Alergjitë ushqimore në Evropë, ku vuajnë 17 milionë njerëz, duke përfshirë 3.5 milionë fëmijë, pothuajse është dyfishuar në krahasim me dhjetë vjet më parë, kur problemi kishte prekur 9 milionë evropianë. Pra, pranimet në spital për një reagim serioz alergjik ndaj ush

No Pic available
  • 2013-06-14

Fëmijët që hanë peshkshmangin alergjitë

TIRANE - Sipas një studimi të fundit, foshnjat që konsumojnë peshk gjatë vitit të parë të jetës, janë më të mbrojtur nga alergjitë, kanë një rrezik 22% më të ulët të ekzemës dhe një rrezik 26% m&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama