Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Femija juaj mbane gishtin ne goje Ja cfare thote studimi
  • 2016-07-19

Femija juaj mbane gishtin ne goje Ja cfare thote studimi

Transmetuar me 13072016 - 1752 Femijet qe thithin gishtin e tyre apo kafshojne thonjte zhvillojne me pak alergji se femijet e tjere Te pakten kete thote studimi i kryer se fundmi Sipas autoreve te revistes Pediatrics dhe shkencetareve kjo ndodh per sh

No Pic available
  • 2016-07-18

A në bën keq ti fusim duart në gojë?

Shëndeti Në një studim të fundit rezultoi se fëmijët nga 5 deri në 11 vite që mbajnë gishtin në gojë, apo hanë thonjtë, ose të dyja, ishin më pak të rrezikuar nga alergjitë Të thithësh gishtin e madh dhe të hash thonjtë janë dy vese të cilat i shqetësojnë shumë prindërit.

No Pic available
  • 2016-07-18

Studimi, a na bën keq ti fusim duart në gojë?

Shëndeti Në një studim të fundit rezultoi se fëmijët nga 5 deri në 11 vite që mbajnë gishtin në gojë, apo hanë thonjtë, ose të dyja, ishin më pak të rrezikuar nga alergjitë Të thithësh gishtin e madh dhe të hash thonjtë janë dy vese të cilat i shqetësojnë shumë prindërit.

Noti gjate shtatzenise ben keq rreziku qe i kanoset foshnjes
  • 2016-05-09

Noti gjate shtatzenise ben keq rreziku qe i kanoset foshnjes

Transmetuar me 09052016 - 1019 Frekuentimi rregullisht i nje kursi noti gjate shtatzenise mund ti beje keq femijes Studimi trondites vjen nga instituti San Giovanni ne Londer ku sipas shkencetareve substancat kimike te pranishme ne pishine si klori dhe elem

Ngrënia e kikirikëve heq rrezikun e alergjive te fëmijët
  • 2016-04-11

Ngrënia e kikirikëve heq rrezikun e alergjive te fëmijët

Shtatzënia – Për të reduktuar mundësinë që foshnjës së palindur ti zhvillohet alergjia nga frutat e thata, e veçanërisht nga kikirikët, nëna duhet ta konsumojë këtë lloj bishtaje patjetër gjatë shtatzënisë Alergjitë, të cilat shkaktohen nga ushqimi, po bëhen gjit

Kikiriket largojne rrezikun e alergjive te femijet
  • 2016-04-11

Kikiriket largojne rrezikun e alergjive te femijet

Transmetuar me 11042016 - 1242 Alergjite te cilat shkaktohen nga ushqimi po behen gjithnje e me te perhapura sidomos te gjenerata e re Ne fakt jane te shumte femijet qe vuajne nga ky lloj shqetesimi apo ne vecanti nga alergjia e kiki

Gjithcka duhet te dini per shqetesimet qe sjell kjo stine
  • 2016-04-02

Gjithcka duhet te dini per shqetesimet qe sjell kjo stine

Transmetuar me 02042016 - 1059 Si cdo vit pranvera sjell edhe te keqijat e saj Ne po ju japim nje informacion te pergjithshem mbi lodhjen fizike dhe mendore te kesaj stine Pranvera pervec alergjive sjell edhe lodhje mungese perqendri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama