Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Buka e bardhe me e shendetshme se te gjitha te tjerat
  • 2016-04-01

Buka e bardhe me e shendetshme se te gjitha te tjerat

Transmetuar me 31032016 - 1625 Tashme prej 20 vjetesh shkencetaret theksojne qe buka e bardhe eshte shkaktare qe jemi te lodhur qe na fryhet stomaku qe jemi shendoshur qe na dhemb kokabr br E po tani jo me pasi eshte publikuar lajm

Gjithçka duhet të dini për shqetësimet që sjell kjo stinë
  • 2016-04-01

Gjithçka duhet të dini për shqetësimet që sjell kjo stinë

“E keqja” pranverore – Si çdo vit, pranvera sjell edhe të këqijat e saj. Ne po ju japim një informacion të përgjithshëm mbi lodhjen fizike dhe mendore të kësaj stine Me ardhjen e pranverës, vijnë edhe ditët e bukura me diell, si dhe mundësia e shëtitjeve me njeriun e

Pranvera si ti mbijetoni nje sezoni me alergji
  • 2016-03-31

Pranvera si ti mbijetoni nje sezoni me alergji

Transmetuar me 31032016 - 1417 Mes shkelqimit pranveror dhe poleneve ne ajer kjo eshte nje periudhe e vitit kur mund te kesh shume kruajtje teshtima dhe hunde qe kullojne Lexoni kete liste qe te pergatisni veten ndaj shume irrituesve

I shenjti kamomil njihuni me vetite kuruese te tij
  • 2016-03-08

I shenjti kamomil njihuni me vetite kuruese te tij

Transmetuar me 07032016 - 1825 Kur mendoni per bimet mjekuese sigurisht qe i pari qe ju shkon ne mendje eshte kamomili Per shkak te vetive sheruese kamomili eshte nderuar ne Egjiptin e Lashte mbi te gjitha bimet e tjera Fisniket egji

Umberto Eko  Vështrim përmes përkthimesh e leximesh
  • 2016-02-27

Umberto Eko Vështrim përmes përkthimesh e leximesh

Nga Shpëtim Çuçka Ndarja nga jeta e shkrimtarit dhe studiuesit italian Umberto Eko u shoqërua me shkrime dhe komente të shumta në shtypin e huaj. Spikasnin në to mënyrat e ndryshme të vështrimit të krijimtarisë së tij, përgjithësimet e ndryshme të nxjerra prej saj, vlerësimet - në

Njihuni me te mirat shendetesore te shafranit te Indise
  • 2016-02-23

Njihuni me te mirat shendetesore te shafranit te Indise

Transmetuar me 22022016 - 1705 Historikisht erezat jane te cmuara per shijen unike qe kane dhe gjithashtu sjellin veti sheruese ne ushqimet tona Shumica e erezave sigurojne disa perfitime shendetesore dhe nje nder erezat kryesore esh

Qumeshti i dhise mbron nga kanceri si dhe ndikues i shkelqyer tek intelekti i femijeve
  • 2016-02-20

Qumeshti i dhise mbron nga kanceri si dhe ndikues i shkelqyer tek intelekti i femijeve

Transmetuar me 20022016 - 1152 br br br br Qumeshti i dhise eshte mjaft i pasur me proteina minerale dhe vitamina Ky produkt ndikon shume ne zhvillimin e kockave dhe struktures se intelektit tek femijet Qumeshti i dhise sipas shk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama