Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Mos e hidhni ja perse mund ta perdorni levoren e kivit
  • 2016-02-04

Mos e hidhni ja perse mund ta perdorni levoren e kivit

Transmetuar me 03022016 - 1932 Pervecse eshte nje frut me shume perfitime shendetesore kivi mund te perdoret edhe si maske kunder rrudhavebr br Kete mund ta beni nje maske duke bere kremin nga nje kivi dhe me pak kos Aplikoni ne fy

Tre bimet qe ju ndihmojne ne mbrojtjen e syve
  • 2016-01-13

Tre bimet qe ju ndihmojne ne mbrojtjen e syve

Transmetuar me 13012016 - 1359 PUBLICITET Disa semundje kane periudha te caktuara te shfaqjes Alergjia dhe infektimi i syve ne te shumten e rasteve shfaqet me ardhjen e diteve te nxehta por keto paraqiten edhe ne dimer Per kur

Gjashtë zëvendësues të miellit të bardhë pa gluten
  • 2015-12-14

Gjashtë zëvendësues të miellit të bardhë pa gluten

Ushqim – Janë të shumtë personat të cilët vuajnë nga intoleranca ndaj glutenit, që ndodhet veçanërisht në produktin bazë të tavolinave, siç është buka. Por edhe për këtë problem ekziston një zgjidhje… Ndoshta mund ta keni pyetur veten nëse ekzistojnë zëvend

Kafsha qe duke e mbajtur ne shtepi redukton rrezikun e astmes dhe alergjive
  • 2015-11-10

Kafsha qe duke e mbajtur ne shtepi redukton rrezikun e astmes dhe alergjive

Transmetuar me 10112015 - 0915 PUBLICITET Gjithmone e me shume ekspertet po kembengulin ne hipotezen se higjiena e larte rrit predispoziten per gjendje alergjikebr br Te mbash ne qen ne shtepi mund te ule rrezikun e astmes d

Qeni ne shtepi ul rrezikun e astmes dhe alergjive
  • 2015-11-09

Qeni ne shtepi ul rrezikun e astmes dhe alergjive

0 brbr SSSAbrASS brbrGjithmone e me shume ekspertet po kembengulin ne hipotezen se higjena e larte rrit predispoziten per gjendje alergjikebrbr brbrTe mbash ne qen ne shtepi mund te ule rrezikun e astmes deri 15 tek femijet tuaj tregon nje studim i fundit i botuar ne reviten shkencore JAMA Pediaric

10 pyetje qe duhet ti beni vetes per te kuptuar nese femija juaj ka alergji
  • 2015-11-03

10 pyetje qe duhet ti beni vetes per te kuptuar nese femija juaj ka alergji

Transmetuar me 02112015 - 1822 PUBLICITET Simptomat e alergjive te  hundes ngjajne shume me simptomat e te ftohtit hunde qe  kullojne sy te perlotur kolle kongjestion i hundes teshtitje Ne shume raste ne mund ta kemi

Njëqind nëna bëjnë thirrje për ushqimin e fëmijëve të porsalidur me qumështin e nënës nga gjiri i tyre
  • 2015-08-03

Njëqind nëna bëjnë thirrje për ushqimin e fëmijëve të porsalidur me qumështin e nënës nga gjiri i tyre

Beqir SINA –New York "Gjiri është të ushqyerit më e mirë" është lëvizja – në Nju Jork, që për një kohë të shkurtër – dje, në Times Square, mblodhi më shumë se 100 nëna të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama