Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Gjerat befasuese qe tregon ngjyra e syve per shendetin
  • 2015-07-10

Gjerat befasuese qe tregon ngjyra e syve per shendetin

Transmetuar me 10072015 - 1443 PUBLICITET Thuhet se syte jane pasqyra s shpirtit dhe arrijne te tregoje ndjenjat tona por jo te gjithe e dine se ata mund te thone shume lidhur me gjendjen e shendetit tonebr br do ngjyre esht

No Pic available
  • 2015-07-05

Alergjitë dhe sëmundjet e lëkurës, shkak barishtet dhe uji i ndotur i plazheve

Kontakti me barishte të ndryshme, me ujin e ndotur të plazheve apo të pishinave janë shkaqet kryesore të dermatiteve alegjike dhe sëmundjeve të lëkurës Më të ndjeshëm ndaj këtyre alergjive janë fëmijët. Mjekja dermatologe në poliklinikën e specialiteteve Blerta Gjoni thotë se prin

Tmerrohet Hamburgu, Olic i shpëton vdekjes
  • 2015-05-30

Tmerrohet Hamburgu, Olic i shpëton vdekjes

Një ilaç i gabuar i dhënë nga mjekët, ishte afër t’i kushtonte me jetë sulmuesit kroat, Ivica Olic. Mediat kroate dhe gjermane, raportojnë se Olic është dërguar me nxitim në spital, për shkak të alergjive të mëdh

5 diagnoza te gabuara qe jepen per meshkujt
  • 2015-04-29

5 diagnoza te gabuara qe jepen per meshkujt

Transmetuar me 28042015 - 2315 PUBLICITET E verteta e frikshme eshte se ndonjehere diagnoza e dhene per ju nga mjeku eshte e gabuar Me poshte gjeni pese diagnozat me te shpeshta qe jepen gabimisht per meshkujt dhe strategjite e pershk

Alergjitë nga kikirikët
  • 2015-03-04

Alergjitë nga kikirikët

Për vite me radhë prindërit janë përpjekur me të gjitha mënyrat për të shmangur kikirikët nga dieta e fëmijëve, me shpresën se ata nuk do të shfaqnin alergji prej kikirikëve në moshë të rritur. Një studim i ri ka arritur në rezultatin se duhet bërë e kundërta, pasi shmangia e

Mbrojtja e fëmijëve prej alergjisë nga kikirikët
  • 2015-03-03

Mbrojtja e fëmijëve prej alergjisë nga kikirikët

Për vite me radhë prindërit janë përpjekur me të gjitha mënyrat për të shmangur kikirikët nga dieta e fëmijëve, me shpresën se ata nuk do të shfaqnin alergji prej kikirikëve në moshë të rritur. Një studim i ri ka arritur në rezultatin se duhet bërë e kundërta, pasi shmangia e

Çka han më shumë kosovarët?
  • 2014-11-22

Çka han më shumë kosovarët?

Dy kilogramë speca në ditë i han kosovarët. Ushqimi i banorëve të Kosovës në mëngjes, drekë, e darkë përmban speca. Një familje kosovare me 5-6 anëtarë përafërsisht konsumon brenda një viti rreth 500 kilogram&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama