Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
SHBA, kundërshtime ndaj karantinës për Ebolën
  • 2014-10-27

SHBA, kundërshtime ndaj karantinës për Ebolën

Një zyrtar i lartë i shëndetësisë amerikane ka paralajmëruar se karantina e detyrueshme ndaj punonjësve të kujdesit shëndetësor që kthehen nga vendet e prekura nga Ebola në Afrikën Perëndimore mund të dekurajojë njerëzit nga vullnetarizmi në rajon. Dr. Anthony Fauci, drejtor i Ins

Powers, shtim i përpjekjeve kundër Ebolës
  • 2014-10-27

Powers, shtim i përpjekjeve kundër Ebolës

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara po bën thirrje për një përgjigje më të fortë ndaj shpërthimit të Ebolës që ka shkaktuar vdekjen e rreth 5,000 njerëzve në Afrikën Perëndimore. Samantha Powers në një postim në Twitter, pasi kaloi një ditë në Guine, tha se "nivel

Dr Sinojmeri virozat Kujdes nga perdorimi i antibiotikeve
  • 2014-09-29

Dr Sinojmeri virozat Kujdes nga perdorimi i antibiotikeve

0 brbr brbrStina e vjeshtes sjell me vete viroza te ndryshme per te cilat duhet te jemi shume te vemendshem ndaj kete here vendosem te realizojme nje interviste me Dr Ilta Sinojmeri Mjeke Familje prane Poliklinikes Nr 5  e cila keshillon qe cdo pacient te kontaktoje menjehere mjekun e familjes k

Ushqimet qe duhen ngrene ne shtatzeni qe femija te mos jete alergjik
  • 2014-07-16

Ushqimet qe duhen ngrene ne shtatzeni qe femija te mos jete alergjik

Transmetuar me 16072014 - 1112 Ngrenia e lajthive dhe frutave te thata ne shtatzeni redukton ne menyre te ndjeshme rrezikun e alergjive per femijetbr br Nje studim amerikan i Diana Faber Boston Childrens Division of Allergy and Immunology ka zbuluar se rre

No Pic available
  • 2014-07-08

Si t’i evitojmë rrathët e zinj poshtë syve; Kujdesi që duhet të tregojmë

TIRANE-Fytyra është gjëja e parë që secili prej nesh shikon në fillim, prandaj pse të mos kemi gjithmonë një fytyrë sa më të re duke sfiduar në këtë mënyrë edhe moshën. Pjesa poshtë syve është nj

Ushqimet qe qetesojne kruajtjen e syve
  • 2014-07-05

Ushqimet qe qetesojne kruajtjen e syve

Transmetuar me 05072014 - 1227 Foto ilustruese PUBLICITET Te gjithe ata qe vuajne nga problemet me syte e dine shume mire se cfare sikleti provohet ne momentin qe gjithkujt i kruhet ky organ Nuk keni asnje zgjidhje tjeter per te shpetu

No Pic available
  • 2014-06-05

Doni ti shpëtoni alergjive? Konsumojini ato që ju bien përdhe

Të konsumosh ushqimin që ka rënë në dysheme, mbajtja e një qeni dhe puthjet e rregullta me të afërmit janë disa nga mënyrat më të mira për të shpëtuar prej alergjive. Profesor Graham Rook një imunilogjist, gjithashtu këshillon që kur bebet e refuzojnë ushqimin duke e pështyrë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama