Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Kura ideale per stresin dhe alergjite
  • 2014-05-22

Kura ideale per stresin dhe alergjite

Transmetuar me 21052014 - 2204 Qe te gjithe e dine shprehjen se qeni eshte miku me i mire i njeriut por duhet te dine tashme se kjo lloj kafshe dhe kafshet e tjera shtepiake mund te na mbajne larg nga stresi por edhe nga alergjitebr br Kafshet shtepiake na

Te mirat e kamomilit
  • 2014-05-20

Te mirat e kamomilit

Transmetuar me 19052014 - 1802 Kamomili i perdorur ne caj i jep trupit te njerezve sasite e duhura te kalorive dhe kane shume veti kurative e mjekesore Ne fakt njerezit e kane perdorur kamomilin gjate gjithe kohes duke nisur qe nga periudhat e lashtesise si

Studimi: Ekspozimi i bebeve ndaj mikrobeve, parandalon astmën
  • 2014-05-13

Studimi: Ekspozimi i bebeve ndaj mikrobeve, parandalon astmën

Shkencëtarët kanë zbuluar falë një studimi të fundit, se mund të shmangin astmën në moshë madhore, nëse fëmijët ushqehen me mikrobe në periudhën kur janë të porsalindur Ekspozimi i fëmijëve të porsalindur ndaj baktereve mund të ndihmojë në parandalimin e astmës te ta, kur

10 trajtimet më të çuditshme të përdorura nëpër botë
  • 2014-05-07

10 trajtimet më të çuditshme të përdorura nëpër botë

Nuk do të arrini ta besoni! Kush nga ju do të donte të pickohej nga një bletë për tu shëruar… nga herpesi apo nga reumatizma?! Jeni pak skeptikë apo naivë?! Ja atëherë trajtimet mjekësore më absurde të të gjitha kohërave! Mjekësia Ju kishte shkuar ndonjëherë në mend

No Pic available
  • 2014-05-07

Si të mbrohemi nga alergjitë e pranverës

Në stinën e pranverës së bashku me çeljen e luleve dhe diellit të ngrohtë vijnë dhe një sërë alergjish sidomos nga polenat e luleve.Nga institutet e kujdesit të shëndetit në SHBA, vijnë një sërë këshilla

No Pic available
  • 2014-05-04

Alergjitë dhe astmat, Hoxha:Kujdes po kthehen në epidemi

TIRANE- Sëmundjet e alergjive po kthehen në epidemi. Jo vetëm në botë, por dhe në vendin tonë,  1 në 4 fëmijë shfaq probleme të alergjive dhe gjysma e të prekurve rrezikojnë të vuajnë nga astma. Ndryshimi i stilit të jetesës dhe ndotja ka ndikuar në shtimin e sëmundjeve alergjik

No Pic available
  • 2014-05-03

"Alergjitë epidemi, Urgjenca e Pediatrisë s’ka alergolog"

TIRANE-"Në Urgjencën e Pediatrisë nuk ka një mjek pediatër-alergolog e për pasojë shumë fëmijë nuk diagnostikohen apo trajtohen si duhet për sëmundjet alergjike". Deklarata vjen nga presidentja e Shoqatës së Imunologjisë dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama