Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
No Pic available
  • 2014-05-03

Alergjitë dhe astmat Hoxha:Kujdes po kthehen në epidemi

TIRANE- Sëmundjet e alergjive po kthehen në epidemi. Jo vetëm në botë, por dhe në vendin tonë,  1 në 4 fëmijë shfaq probleme të alergjive dhe gjysma e të prekurve rrezikojnë të vuajnë nga astma. Ndryshimi i stilit të jetesës dhe ndotja ka ndikuar në shtimin e sëmundjeve alergjik

Femijet qe rrezikojne me shume nga alergjite
  • 2014-04-10

Femijet qe rrezikojne me shume nga alergjite

Transmetuar me 10042014 - 1558 PUBLICITET Nepermjet lindjes natyrale ndodh nje transmetim i vertete nga nena te femija i disa mikrobeve te cilat jane tejet te rendesishme per sistemin imunitar te njeriutbr br Per kete arsye femijet

Përsëri sëmurë? Përse nuk po ju largohet gripi
  • 2014-03-31

Përsëri sëmurë? Përse nuk po ju largohet gripi

E ftohura e zakonshme zgjat mesatarisht dy javë, nëse gjendja vazhdon, atëherë ka mundësi të jeni prekur nga një virus i dytë Ndonjëherë gjendja e rënduar e shëndetit gjatë apo pas një gripi mund të zgjasë më shumë se dy javë për një të ftohur. Por nëse situata vazhdon më

No Pic available
  • 2014-03-24

Larva procesionare mbulon parqet e Korces

Siperfaqe te tera ne parkun Rinia por sidomos ne ate siper Sanatoriumit ne Korce jane te mbuluara nga larva procesionare ose sic quhet ndryshe dhemja Ne keto zona ka prani te madhe pishash dhe prania e ketij insekti eshte normale por kete vit moti i ngrohte i pazakonte dhe mossperkatja e pemeve ka b

Ja se çfarë duhet të dini për shqetësimet psikologjike dhe fizike që sjell pranvera
  • 2014-03-23

Ja se çfarë duhet të dini për shqetësimet psikologjike dhe fizike që sjell pranvera

Si çdo vit, pranvera sjell edhe të këqijat e saj. Ne po ju japim një informacion të përgjithshëm mbi lodhjen fizike dhe mendore të kësaj stine Me ardhjen e pranverës, vijnë edhe ditët e bukura me diell, si dhe mundësia e shëtitjeve me njeriun e zemrës apo miqtë gjatë ditëve t

Filter ne hunde zgjidhja per alergjite
  • 2014-03-19

Filter ne hunde zgjidhja per alergjite

0 Nje filter ne hunde mund te cliroje miliona njerez nga simptomat e alergjise Shkenctaret daneze te Uni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama