Rezultate te kerkimit per termin: +Alergjive

Meta: total 224 / total_found 224 / time 0.000 / keyword[0] alergjive / docs[0] 224 / hits[0] 320 /
Stina e veres ja si te shmangim alergjite
  • 2014-03-17

Stina e veres ja si te shmangim alergjite

0 Bashke me veren te ngrohtin dhe lulet kjo stine sjell edhe alergji Alergjia eshte nje lloj semundje qe

No Pic available
  • 2014-03-15

Pranvera, rikthehenalergjitë e stinës

TIRANE- Rritja e temperaturave, çelja e luleve dhe shtimi i pluhurit në ajër ka sjellë edhe rritjen e numrit të të prekurve nga alergjitë. Pas virozave gripale numrin më të madh të rasteve që paraqiten tek mjeku e zënë pacientët

Kremi zbardhues: Moda e re që i bën keq shëndetit
  • 2014-03-07

Kremi zbardhues: Moda e re që i bën keq shëndetit

Nga Italia vjen alarmi për përbërjen e kremrave zbardhues! Mungesa e cilësisë së tyre mund të sjellë shumë rreziqe sidomos për shëndetin e femrave! Bëni kujdes gjatë blerjes së tyre, duke u informuar sa më shumë për këto produkte Oskar Uajld (Oscar Wilde) shkruante: Moda ësht

No Pic available
  • 2014-03-02

ISHP: 10 raste të rejame gripin e derrit

TIRANE- Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga gripi në vendin tonë. Nga 43 mostrat e analizuara vetëm gjatë ditës së premte në ISHP kanë rezultuar 15 persona të prekur nga gripi dhe përkatësisht 10 me AH1N1 ose siç njihet si g

No Pic available
  • 2014-03-02

ISHP: Edhe 10 raste tëreja me gripin e derrit

TIRANE- Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga gripi në vendin tonë. Nga 43 mostrat e analizuara vetëm gjatë ditës së premte në ISHP kanë rezultuar 15 persona të prekur nga gripi dhe përkatësisht 10 me AH1N1 ose siç njihet si gripi i derrit  dhe 5 me AH3 që është gripi amerikan.Ra

Spitali Amerikan merr pjesë në Kongresin“Reagimi i organizmit ndaj ushqimeve bazë”
  • 2014-01-21

Spitali Amerikan merr pjesë në Kongresin“Reagimi i organizmit ndaj ushqimeve bazë”

TIRANË - Spitali Amerikan në Tiranë, me anë të një komunikate ka bërë të ditur se ka marrë pjesë, në Kongresin me tematikë “Reagimi i organizmit ndaj ushqimeve bazë” iorganizuar ditën e shtunë, datë 18 J

Qeveria mund të përdorë ushtrinë kundër mafies
  • 2014-01-16

Qeveria mund të përdorë ushtrinë kundër mafies

Itali Kriza e plehrave në Napoli kërkon marrjen e masave ekstreme nga Roma Qeveria e Italisë po mendon të përdorë ushtrinë për tu marrë me mafien në Napoli, e cila akuzohet se ka groposur mbetje toksike në zonën përreth të gjithë qytetit. Ushtarët mund të nxirren në terren për tu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama