Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasada +Amerikane

Total: 4830
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.457Z

Ambasada amerikane mbyllet nesër

Nga Express më 27 janar 2011 në ora 19:14 Ambasada amerikane paralajmëron të gjithë qytetarët e saj në Shqipëri që të kenë kujdes nga demonstrata e 28 Janarit dhe të qëndrojnë larg bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. Në faqen e internetit të saj, në seksionin e shërbim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.793Z

VIDEO/ Ambasada amerikane promovon turizmin shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka vendosur të bëjë promotoren e turizmit në Shqipëri. Me një klip të zgjedhur prej më shumë se një minute, ambasada ka treguar në faqen zyrtare në Facebook bukuritë e bregdetit shqiptar, dhe jo vetëm. Video që shoqërohet me fjalët se National Geogr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.653Z

Rihapet ambasada amerikane në Jemen

Ambasada amerikane në Jemen ka rifilluar sot punën, pas mbylljes dyditore të saj, duke theksuar se operacionet anti-terroriste e ndërmarra nga autoritetet e Jemenit i janë adresuar kërcënimin, i cili e kishte nxitur mbylljen e ambasadës. Ambasada u mbyll, për shkak të frikës nga sulmet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.968Z

Ambasada Amerikane para per fondin arkeologjik

Ambasada Amerikane para per fondin arkeologjik E marte 15 Janar 2013 1637 p styletext-align justify Ambasada Amerikane para per fondin arkeologjikPlot 18 mije objekte shume prej te cilave unike ndodhen ne fondin e nendheshem te Qendres te Studimeve Albanologjike Nje pjese shume e vogel e ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.948Z

Ambasada Amerikane, Bastija e Tiranës

Nga Kastriot Myftaraj Është një reagim që e kanë të gjithë të huajt me të cilët kam udhëtuar me makinë në Rrugën e Elbasanit, kur kalojmë para selisë së Ambasadës Amerikane. Duke parë muret masive prej betoni të ambasadës, të rrethuara me karakolle rojesh, vizitorët e huaj të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.841Z

Ambasada amerikane: Evitoni tubimet e 21 janarit

Share Ambasada amerikane u ka bërë thirrje qytetarëve të vet që jetojnë në Shqipëri, të evitojnë grumbullimin më 17 dhe 21 janar, për shkak të protestave të opozitës shqiptare dhe Aleancës Kuq e Zi. Sipas ambasadës amerikane më 17 janar 2012 Aleanca Kuq e Zi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.503Z

Dosjet, reagon ambasada amerikane

Ambasada amerikane ka reaguar dje pas hyrjes ne fuqi te ligjit te dosjeve duke thene se “po ndjekim procesin”. I pyetur per kete ligj, zedhenesi i ambasades amerikane Biks Aliu deklaroi per Top Channel se ligji i lustracionit eshte pjese e procesit legjislativ shqiptar.“

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama