Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat +Amerikane

Total: 584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.854Z

SHBA evakuon ambasadat ne Tunizi e Sudan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës urdhëruan të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi. Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

DASH largon stafin nga ambasadat ne Sudan dhe Tunizi

SHBA urdhëroi të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi.  Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtetit, i kërkohej gjithashtu qytetar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.606Z

Sulmet në ambasadat amerikane, mblidhet Kongresi

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, drejtori i Shërbimit Kombëtar të Zbulimit, James Clapper, dhe Zëvendës Sekretari i Mbrojtjes, Ashton Carter, zhvilluan dje takim me dyer të mbyllura me të gjithë anëtarët e Dhomës së Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.925Z

Alarmi për sulme terroriste, SHBA mbyll Ambasadat në vendet arabe deri me 10 gusht

Ambasadat e Shteteve te Bashkuara në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut do të mbeten të mbylluara deri më datën 10 gusht, pasi frika e një sulmi të mundshëm terrorist të al-Qaedas ende vazhdon, bën me dije Uashingtoni. Fillimisht 22 Ambasadat dhe Konsullatat amerikane u mbyllen vetëm p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.028Z

Dhuna ndaj ambasadave amerikan, Uashingtoni largon stafin diplomatik nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi

17-09-2012 / Gazeta 55 SHBA urdhëroi të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat amerikane në Sudan dhe Tunizi. Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtetit, i k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.747Z

Jemen mbyllen ambasadat perendimore

Ambasadat perëndimore në kryeqytetin e Jemenit, Sana, mes të cilave ajo e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Francës, do të mbyllin dyert gjatë së djelës dhe së hënës. Vendimi është marrë nga qeveritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.930Z

Bisedimet mes krerëve të Al-Kaeda-s mbyllen ambasadat e SHBA-ve

SHBA- Bisedat e përgjuara mes dy figura të larta të al-Kaedës shkaktuan mbylljen e papritur të shumë misioneve diplomatike amerikane, raportojnë mediat amerikane. Bisedat, përfshinë udhëheqësin e lartë Ayman al-Zawahiri. SHBA-të më herët thanë se mbylljet në Afrikën e Veriut dhe Li

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama