Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat +Amerikane

Total: 584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.925Z

Alarmi për sulme terroriste, SHBA mbyll Ambasadat në vendet arabe deri me 10 gusht

Ambasadat e Shteteve te Bashkuara në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut do të mbeten të mbylluara deri më datën 10 gusht, pasi frika e një sulmi të mundshëm terrorist të al-Qaedas ende vazhdon, bën me dije Uashingtoni. Fillimisht 22 Ambasadat dhe Konsullatat amerikane u mbyllen vetëm p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.028Z

Dhuna ndaj ambasadave amerikan, Uashingtoni largon stafin diplomatik nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi

17-09-2012 / Gazeta 55 SHBA urdhëroi të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat amerikane në Sudan dhe Tunizi. Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtetit, i k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.747Z

Jemen mbyllen ambasadat perendimore

Ambasadat perëndimore në kryeqytetin e Jemenit, Sana, mes të cilave ajo e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Francës, do të mbyllin dyert gjatë së djelës dhe së hënës. Vendimi është marrë nga qeveritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.930Z

Bisedimet mes krerëve të Al-Kaeda-s mbyllen ambasadat e SHBA-ve

SHBA- Bisedat e përgjuara mes dy figura të larta të al-Kaedës shkaktuan mbylljen e papritur të shumë misioneve diplomatike amerikane, raportojnë mediat amerikane. Bisedat, përfshinë udhëheqësin e lartë Ayman al-Zawahiri. SHBA-të më herët thanë se mbylljet në Afrikën e Veriut dhe Li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.427Z

Procesi ndaj Frrokut, Gjykata informon ambasadën amerikane

Në Gjykatën e Tiranës ka nisur procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit Mark Frroku. Gjykata e Tiranës ka vendosur ta lërë prapa hekurave Frrokun në lidhje me një vrasje të ndodhur në vitin 1999. Gjykata e Tiranës ka vendosur që të njoftojë edhe ambasadën amerikane në Tiranë për proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.699Z

SHISH-i dhe specialët marrin në ruajtje Ambasadën Amerikane

Tiranë - Shërbimi Informativ dhe Forcat Speciale marrin në ruajtje Ambasadën e SHBA-ve në Tiranë. Pas vendosjes së Policisë së Shtetit dy ditë më parë në regjim gatishmërie, repartet e gatishmërisë së lartë kanë marrë detyrat e precizuara në ruajtje të objekteve të rëndësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.740Z

Kërcënimet e Al-Kaedës, SHBA mbyll përkohësisht ambasadat

UASHINGTON - Rikthehet frika nga aktet terroriste të Al-Kaedës për ambasadat dhe turistët, pak javë para përvjetorit të parë të masakrës së Bengasi-t, ku më 11 shtator vdiq ambasadori i SHBA në Libi dhe tre persona të stafit t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama