Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat +Amerikane

Total: 584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.028Z

Dhuna ndaj ambasadave amerikan, Uashingtoni largon stafin diplomatik nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi

17-09-2012 / Gazeta 55 SHBA urdhëroi të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat amerikane në Sudan dhe Tunizi. Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtetit, i k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.747Z

Jemen mbyllen ambasadat perendimore

Ambasadat perëndimore në kryeqytetin e Jemenit, Sana, mes të cilave ajo e Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Francës, do të mbyllin dyert gjatë së djelës dhe së hënës. Vendimi është marrë nga qeveritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.930Z

Bisedimet mes krerëve të Al-Kaeda-s mbyllen ambasadat e SHBA-ve

SHBA- Bisedat e përgjuara mes dy figura të larta të al-Kaedës shkaktuan mbylljen e papritur të shumë misioneve diplomatike amerikane, raportojnë mediat amerikane. Bisedat, përfshinë udhëheqësin e lartë Ayman al-Zawahiri. SHBA-të më herët thanë se mbylljet në Afrikën e Veriut dhe Li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.427Z

Procesi ndaj Frrokut, Gjykata informon ambasadën amerikane

Në Gjykatën e Tiranës ka nisur procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit Mark Frroku. Gjykata e Tiranës ka vendosur ta lërë prapa hekurave Frrokun në lidhje me një vrasje të ndodhur në vitin 1999. Gjykata e Tiranës ka vendosur që të njoftojë edhe ambasadën amerikane në Tiranë për proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.699Z

SHISH-i dhe specialët marrin në ruajtje Ambasadën Amerikane

Tiranë - Shërbimi Informativ dhe Forcat Speciale marrin në ruajtje Ambasadën e SHBA-ve në Tiranë. Pas vendosjes së Policisë së Shtetit dy ditë më parë në regjim gatishmërie, repartet e gatishmërisë së lartë kanë marrë detyrat e precizuara në ruajtje të objekteve të rëndësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.740Z

Kërcënimet e Al-Kaedës, SHBA mbyll përkohësisht ambasadat

UASHINGTON - Rikthehet frika nga aktet terroriste të Al-Kaedës për ambasadat dhe turistët, pak javë para përvjetorit të parë të masakrës së Bengasi-t, ku më 11 shtator vdiq ambasadori i SHBA në Libi dhe tre persona të stafit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.788Z

Komandot amerikane zhvillojnë dy misione në Afrikë

Forcat speciale të ushtrisë amerikane realizuan dy operacione të njëkohshme në Afrikë, duke vendosur në shënjestër militantët islamikë. Në Libi, komandot amerikane arritën të kapin një terrorist të akuzuar për sulmin me bombë ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani. Anas al

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama