Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat +Amerikane

Total: 584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.605Z

Hapen ambasadat amerikane në Lindjen e Mesme

SHBA - Departamenti amerikan i Shtetit thotë se 18 nga 19 ambasadat dhe konsullatat që u mbyllën në Lindjen e Mesme dhe Afrikë për shkak të një kërcënimi sigurie, do të rihapen nesër. Por konsullata amerikane në Lahore të Pakistan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.798Z

Protesta në botën myslimane, cak ambasadat amerikane

Myslimanë të shumtë kanë protestuar të premten në Lindjen e Mesme, të zemëruar nga një film që tall Profetin Muhamed.Në Sudan dhe Tunizi janë sulmuar ambasadat e Shteteve të Bashkuara. Në Kartum raportohet për një protestues të vrarë dhe disa të plagosur.“Kjo është një sit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.509Z

Logoja e këtij shqiptari do të përdoret nga të gjitha Ambasadat amerikane nëpër botë

Njihuni me Antian Asllanin. Djaloshin nga Peja i cili fitoi garën ndërkombëtare të lancuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për dizajnimin e logos për nder të ditës botërore të lirisë së shtypit. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë me anë të një postimi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.797Z

Islami kundër Amerikës, sulmohen Ambasadat në Sudan e Tunizi

Ambasadat amerikane në Sudan dhe Tunizi janë sulmuar gjatë ditës së sotme, në vazhdën e protestave në shumë vende të botës myslimane kundër filmit amerikan, i cili tall profetin Muhamed. Tym i dendur i zi është raportuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.886Z

Basha: Ambasadat nuk janë më zyra të korruptuara

Ministri i Jashtëm, Luzlim Basha, deklaroi ditën e djeshme nga foltorja e Kuvendit se ambasadat e shtetit shqiptar tashmë janë përfaqësi diplomatike të rregullta dhe jo zyra të korruptuara. Në seancën e djeshme, deputeti socialist Vangjel Tavo deklaroi se ambasadat shqiptare janë të korr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.393Z

Ambasadat e SHBA vonojne dokumentet

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se një defekt kompjuterik do të vonojë pasaportat dhe vizat që jepen nga ambasadat amerikane në mbarë botën. Zëri i Amerikës citon zyrtarë në Uashington të pohojnë se defekti që u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.723Z

Kabul, talebanët sulmojnë ambasadat

Shpërthimet kanë qenë pranë ose brenda zonës ku ndodhen pallati presidencial i Afganistanit, ambasadat e Shteteve të Bashkuara, Gjermanisë dhe Britanisë, një bazë ushtarake amerikane dhe disa zyra të SHBA-së e të NATO-s.Një zëdhënës i talebanëve në Afganistan ka thënë se grupi i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama