Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat +Amerikane

Total: 584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.886Z

Basha: Ambasadat nuk janë më zyra të korruptuara

Ministri i Jashtëm, Luzlim Basha, deklaroi ditën e djeshme nga foltorja e Kuvendit se ambasadat e shtetit shqiptar tashmë janë përfaqësi diplomatike të rregullta dhe jo zyra të korruptuara. Në seancën e djeshme, deputeti socialist Vangjel Tavo deklaroi se ambasadat shqiptare janë të korr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.393Z

Ambasadat e SHBA vonojne dokumentet

Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se një defekt kompjuterik do të vonojë pasaportat dhe vizat që jepen nga ambasadat amerikane në mbarë botën. Zëri i Amerikës citon zyrtarë në Uashington të pohojnë se defekti që u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.723Z

Kabul, talebanët sulmojnë ambasadat

Shpërthimet kanë qenë pranë ose brenda zonës ku ndodhen pallati presidencial i Afganistanit, ambasadat e Shteteve të Bashkuara, Gjermanisë dhe Britanisë, një bazë ushtarake amerikane dhe disa zyra të SHBA-së e të NATO-s.Një zëdhënës i talebanëve në Afganistan ka thënë se grupi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.803Z

Protestat sulmohen ambasadat perendimore

Të paktën gjashtë persona humbën jetën në Tunizi, Sudan dhe Liban gjatë protestave anti-amerikane pas publikimit të filmit "Pafajësia e Myslimanëve" në Shtetet e Bashkuara. Në shënjestër të protestuesve nuk janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.854Z

SHBA evakuon ambasadat ne Tunizi e Sudan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës urdhëruan të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi. Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

DASH largon stafin nga ambasadat ne Sudan dhe Tunizi

SHBA urdhëroi të gjithë stafin e jo-domosdoshëm diplomatik dhe familjet që të largohen nga ambasadat në Sudan dhe Tunizi.  Në një komunikatë, të publikuar të dielën nga Departamenti i Shtetit, i kërkohej gjithashtu qytetar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.606Z

Sulmet në ambasadat amerikane, mblidhet Kongresi

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, drejtori i Shërbimit Kombëtar të Zbulimit, James Clapper, dhe Zëvendës Sekretari i Mbrojtjes, Ashton Carter, zhvilluan dje takim me dyer të mbyllura me të gjithë anëtarët e Dhomës së Për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama