Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat

Meta: total 1000 / total_found 2758 / time 0.001 / keyword[0] ambasadat / docs[0] 2758 / hits[0] 3469 /
No Pic available
  • 2019-02-09

BE në monitorim? Në Bruksel vërshojnë spiunët rusë dhe kinezë

Qindra agjentë të intelegjentës ruse dhe kineze janë duke operuar në Bruksel, ka raportuar Shërbimi i Veprimit të Jashtëm i Bashkimit Evropian (EEAS). Sipas raportit të publikuar në gazetën gjermane Welt am Sonntag, duke cituar diplomatët e BE-së, thuhet se janë rreth 250 spiunë kinez

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen
  • 2019-01-25

Punë në Gjermani? Flet ekspertja: Ja si mund të kalohen

Kërkoni punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta lehtësojë situatën. Ligji i ri për fuqinë punëtore që miratoi kabineti g

No Pic available
  • 2019-01-03

Skadojnë 1.4 mln karta ID e pasaporta, duhen ribërë përpara qershorit

Viti 2019 sapo ka nisur dhe Ministria e Brendshme u bën thirrje shtetasve shqiptarë që të verifikojnë dokumentet e identifikimit, pasi sipas këtij dikasteri janë gati një milion e gjysmë karta identiteti dhe pasaporta biometrike, që skadojne deri në qershor të 2019-s, muaj kur mbahen zg

REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!
  • 2018-12-24

REAGONI O SHTETE SHQIPTARE!

Nga Shaban MURATI Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në 21 dhjetor i drejtoi një kërcënim të drejtëpërdrejtë për luftë Kosovës, duke deklaruar se çdo njeri po thotë se ne me lehtësi do ti arrijmë me armë qëllimet dhe unë e njoh më mirë se kushdo tjetër në vend gjendjen

No Pic available
  • 2018-12-22

Projektligjet e emigracionit në Gjermani dhe vizat e punës

Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Lind pyetja se a do të shkurtohet apo do të zgjatet koha e pritjes për vizë në ambasada. Një gjë duhet thënë që në fillim: Askush nuk mund ta parashikojë saktësisht se a do të rri

Këshilli i Rezistencës së Iranit përshëndet dëbimin e 2 diplomatëve
  • 2018-12-21

Këshilli i Rezistencës së Iranit përshëndet dëbimin e 2 diplomatëve

Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit, që është kundër regjimit iranian, ka përshëndetur dëbimin e dy diplomatëve iranianë nga Tirana zyrtare. Znj. Maryam Rajavi, e përshkroi këtë akt të guximshëm si një hap të domosdoshëm në luftën kundër terrorizmit dhe diktaturës feta

Veliaj në Japoni: Bashkëpunim Tiranë-Tokio për transportin publik
  • 2018-12-19

Veliaj në Japoni: Bashkëpunim Tiranë-Tokio për transportin publik

Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor me mjedisin ishin temat e vizitës së kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në Japoni. Me ftesë të qeverisë japoneze, kryebashkiaku zhvilloi takime me Guvernatore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama