Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat

Total: 2761
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.010Z

Vazhdon procesi i zgjedhjes së ambasadorëve

Prishtinë-Ministria e Jashtme tashmë ka dërguar në Komisionin parlamentar për politikë të jashtme listën e ngushtë me emra të kandidatëve të mundshëm për ambasadorë të Kosovës. Ky komision siç kërkon ligji duhet të dërgojë sygjerime te Presidenti, Kryeministri dhe Ministri i Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.955Z

Dy dekada nga rrëzimi i perdes së hekurt të komunizmit

Kjo ngjarje hoqi perden e hekurt që izolonte vendin tonë prej dekadash me botën e lirë. Data 2 korrik u parapri nga disa përleshje mes kundërshtarëve të regjimit komunist dhe pasuesve besnikë të Sigurimit të Shtetit. Jozyrtarisht thuhet se gjatë qershorit të vitit 1990 pati edhe një nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.963Z

Pluhuri i dyshimtë në ambasada

Disa ambasada perëndimore në Islamabad kanë pranuar disa pako me pluhur të dyshimtë, dhe kërcënime se do të helmohen ushtarët e NATO’s në Afganistan, njoftuan zyrtarët pakistanezë. Shefi i Policisë në Islamabad, Bani Amin, i tha agjencisë AFP se ambasadat kanë pranuar pako të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.768Z

Maqedonia e shqetesuar per regjistrimin

Ankesat Per regjistrimin e popullsise shqetesimin e ka ngritur edhe Shkupi zyrtar nepermjet ankesave te posacme ne institucionet shqiptare dhe ambasadat perendimore ne Tirane. Sikurse shkruante gazeta e perditshme maqedonase Vecer ambasada e Maqedonise ne Tirane ka marre garanci si nga autoritetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.808Z

Qeveria vendos mbylljen e 4 ambasadave shqiptare

Transmetuar me 31072014 - 0936 PUBLICITET Qeveria shqiptare ka vendosur te mbylle perfaqesite e saj diplomatike ne disa shtete te botesbr br Qeveria tha se mbyllja e ketyre ambasadave erdhi me propozimin e ministrit te Puneve te Jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.439Z

2 korriku, Basha: Shqipëria s’do ishte kurrë e njëjta pas kapërcimit nga shtypja drejt lirisë

TIRANE- Shqipëria nuk do të ishte më kurrë e njëjta pas atij kapërcimi nga shtypja drejt lirisë. Kështu e ka komentuar kreu i Partisë Demokratike, lulzim Basha, datën 2 korrik, e cila njihet si dita e hyrjes së shqiptarëve nëpër ambasadat e vendeve të perëndimit. Me anë të një me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.624Z

Vrasja e ambasadorit rus, në Tiranë forcon sigurinë rreth ambasadave

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Turqi ku u vra ambasadori rus, policia e shtetit ka  shtuar masat e sigurisë në të gjitha selitë diplomatike. Një patrullë shtesë është stacionuar pranë selisë diplomatike ruse, ndërsa masat janë shtuar dhe në ambasadat përreth saj. Burime nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama