Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat

Meta: total 1000 / total_found 2758 / time 0.001 / keyword[0] ambasadat / docs[0] 2758 / hits[0] 3469 /
No Pic available
  • 2017-11-20

Veliaj: Kopshtet dhe çerdhet në periferi, prioriteti ynë

Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kopshti nr. 60 në kryeqytet hapi dyert për të mirëpritur disa nga më të vegjlit e Njësisë 3. I rikonstruktuar dhe tërësisht modern, kopshti i ri, me mjedise të zgjeruara, do të ndikojë në uljen e ngarkesës në kopshtet e tjera përreth tij. Bashkia

No Pic available
  • 2017-11-10

Edhe ambasadat shqiptare të fiksuara pas Mercedezit

Shqiptarët jo në pak raste janë bërë pjesë e artikujve të mediave të huaja për një mbizotërim të makinave Mercedez mes parkut të përgjithshëm të mjeteve. Lajmi në këtë rast i referohej prezencës në masë të një makinë që konsiderohet relativisht e shtrenjtë në një kontras

Pritet dalja e dosjeve të fundit të papublikuara për vrasjen e Presidentit Kennedy
  • 2017-10-28

Pritet dalja e dosjeve të fundit të papublikuara për vrasjen e Presidentit Kennedy

Një valë e fundit dokumentash të lidhura me vrasjen e Presidentit John F. Kennedy në vitin 1963, pritet të bëhen publike sot, duke hedhur ndoshta më shumë dritë mbi një ngjarje tragjike që ka magjepsur publikun dhe ekspertët e presidencës Kennedy për dekada me radhë. Korrespondenti i

No Pic available
  • 2017-10-28

Shpallja pavarësisë, Spanja shpërbën parlamentin katalanas

Qeveria ka filluar që të marrë masat e para që kur paralamenti katalanas votoi për shpalljen e pavarësisë. Kryeministri i Spanjës Mariano Rajoy, pas marrjes së kontrollit të Katalonjës, ka zhveshur zyrtarët më të lartë të policisë së Katalonjës nga kompetencat e tyre. Në një dek

No Pic available
  • 2017-10-28

Veliaj fton ambasadat të investojnë në kënde lojërash në Tiranë

Nga një hapësirë zaptuar për parkime automjetesh, tashmë është kthyer në një kënd lojërash për fëmijët. Bashkia e Tiranës me mbështetjen e Ambasadës Çeke përfundoi punën për këndin rekreativ në sheshin “Bajram Curri” që i përket njësisë nr 7. Sipas kryetarit t

No Pic available
  • 2017-10-04

Do vizë pune për në Gjermani? Ky është kushti i vetëm që duhet të plotësoni

Në tetë muajt e parë të vitit 2017, numri i vizave të punës në Gjermani për shqiptarët, boshnjakët dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70%. Si pasojë, Die Welt i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. Një punë në Gjermani, shumë njerëz në ven

Doni vizë pune në Gjermani? Ka vetëm një kusht, ja çduhet të keni
  • 2017-10-03

Doni vizë pune në Gjermani? Ka vetëm një kusht, ja çduhet të keni

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017. “Die Welt i kushton (02.10) dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani. “Një punë në Gjermani, shumë njerëz në ven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama