Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadat

Meta: total 1000 / total_found 2687 / time 0.001 / keyword[0] ambasadat / docs[0] 2687 / hits[0] 3381 /
ANALIZA/ Çdo të thotë vrasja e ambasadorit për marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë (dhe loja e fuqive të mëdha)
  • 2016-12-21

ANALIZA/ Çdo të thotë vrasja e ambasadorit për marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë (dhe loja e fuqive të mëdha)

Gjendja aktuale e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve ngjan më shumë me atë të vitit 1903 sesa 1914, ndërsa Siria e sotme me Maqedoninë një shekull më parë, kur një ushtar shqiptar i Perandorisë Osmane vrau konsullin rus në Manastir. Nga Akin Ünver* «Turku e vrau konsullin rus []

No Pic available
  • 2016-12-21

Dailymail: Ambasada ruse në Tiranë në listën e sulmeve të ISIS

Organizata terroriste ISIS ka publikuar një listë me adresat e ambasadave rusë në vende të ndryshme të botës, të cilat dyshohet se janë në shënjeshtër të sulmeve. Tabloidi Dailymail ka publikuar një foto me adersat e disa ambasadave, ku mes tyre është edhe ambasada e Rusisë në Tira

Frikë për sulme terroriste, policia rrethon Ambasadën e Rusisë
  • 2016-12-21

Frikë për sulme terroriste, policia rrethon Ambasadën e Rusisë

Pavarësisht se nuk kishte një kërcënim konkret për Ambasadën e Rusisë në Tiranë, policia shqiptare shtoi forcat e sigurisë rreth e qark godinës së selisë diplomatike, pak minuta pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi. Në planin e masave, forcat e sigurisë dhe shërbimet e përforcu

Plani i ISIS-it, kërcënon të sulmojë edhe ambasadën ruse në Tiranë
  • 2016-12-21

Plani i ISIS-it, kërcënon të sulmojë edhe ambasadën ruse në Tiranë

Shteti Islamik ka publikuar një listë të zezë të disa ambasadave ruse në botë për të sulmuar, ku mes tyre ndodhet edhe selia dimpomatike në Shqipëri. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta britanike Daliy Mail në versionin online, e cila raporton se përveç ambasadave ruse në Iran, Azerbajxha

Vrasja e ambasadorit rus në Turqi, Putin: Kush janë organizatorët?
  • 2016-12-20

Vrasja e ambasadorit rus në Turqi, Putin: Kush janë organizatorët?

Presidenti rus, Vladimir Putin ka reaguar pas vrasjes së ambasadorit rus në Ankara, që sipas tij është projektuar për të prishur marrëdhëniet ruso-turke. Putin ka shtuar gjithashtu se vrasja e Andrey Karlov në kryeqytet turk ka pasur edhe si qëllim prishjen e procesit të paqes në Siri,

No Pic available
  • 2016-12-20

Vrasja e ambasadorit rus, në Tiranë forcon sigurinë rreth ambasadave

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Turqi ku u vra ambasadori rus, policia e shtetit ka  shtuar masat e sigurisë në të gjitha selitë diplomatike. Një patrullë shtesë është stacionuar pranë selisë diplomatike ruse, ndërsa masat janë shtuar dhe në ambasadat përreth saj. Burime nga

Bashkëpunëtori i Putin: Pas vrasjes së ambasadorit një vend i NATO-s
  • 2016-12-20

Bashkëpunëtori i Putin: Pas vrasjes së ambasadorit një vend i NATO-s

Policia turke ka ndaluar 6 persona lidhur me vrasjen e ambasadorit rus, bëri të ditur sot media shtetërore turke. Ndërsa hetimet janë zgjeruar hetimin rreth të afërmve të policit që nuk ishte në detyrë dhe që duke thirur “Mos harroni Alepon!” qëlloi në drejtim të ambasador