Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadorin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.412Z

Tryeza, Rama takon sot ambasadorin Withers

Një ditë para tryezës së Presidentit Topi dhe pas takimeve në Strasburg, kreu i PS-së, Edi Rama do të zhvillojë një takim me ambasadorin amerikan në vendin tonë, John Withers. Takimi do të përqendrohet mbi strategjinë e tryezës së nesërme ku do të kërkohet zgjidhja e ngërçit pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.850Z

Serbia dëbon ambasadorin e Maqedonisë

Serbia dëboi ambasadorin e Maqedonisë pasi vendi i tij njohu pavarësinë e Kosovës.Serbia e njoftoi dëbimin e Aleksandar Vasilevski, sot. Maqedonia dhe Mali i Zi, aleate të ngushta të Serbisë, e njohën pavarësinë e Kosovës dje.Serbia dëboi menjëherë ambasadorin e Malit të Zi. Preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.321Z

Presidenti Josipovic dekoroi Ambasadorin kosovar

Presidenti Kroat Josipovic e dekoroi Ambasadorin e Kosovës Valdet Sadikun me medaljen e Rendit të Dukës Branimir me fjongo. Presidenti Josipoviç priti në një takim lamtumirës ambasadorin kosovar në Republikën e Kroacisë. Për zhvillimin e marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.769Z

Tahiri takoi ambasadorin Dell

Nga Express më 20 prill 2011 në ora 19:06 Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri ka pritur në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, z. Christopher Dell dhe zëvendësshefin e misionit të SHBA-së në Kosovë, Michael J. Murphy. Zëvendëskryeministrja Tahiri falënderoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.036Z

Thaçi falënderon ambasadorin suedez, Staffansson

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot ambasadorin jorezident të Suedisë, Mats Staffansson. Ambasadori Staffansson në këtë takim e njoftoi presidentin Thaçi se Suedia ka vendosur që të rris përfaqësimin e saj në Kosovë dhe se prej shtatorit do të ketë ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.366Z

Meta takon ambasadorin Sekui

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, u takua me ambasadorin e Bashkimit Europian, Etore Sekui. Meta theksoi se në këtë takim u diskutua për progres-raportin e BE-së për vendin tonë: “Shkëmbyem me ambasadorin Sekui opinione për progres-raportin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.905Z

Nishani pret në Presidencë, ambasadorin Arvizu

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka pritur në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu. Takimi nisi rreth orës 11:00 dhe zgjati per rreth 40 minuta. Ambasadori Arvizu, shoqerohej nga zevendesmabasadori, i cili sapo ka marre detyren ne  Tirane. Ne mb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama