Rezultate te kerkimit per termin: +Amerik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.016Z

SHBA Te hapur per dialog me Penianin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan Kinën se mbeten të hapur për një dialog me Korenë e Veriut, por Peniani nga ana e tij duhet të tregojë një qendrim konstruktiv. Lajmi u njoftua nga një zëdhënës i Departamentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.438Z

Chavez, Venezuela anulon samitin

Qeveria e Venezuelës ka pezulluar një samit mes liderëve të vendeve të Amerikës Latine, i programuar të mbahej në ishullin Margarita, më 5 dhe 6 korrik. Lajmin e bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare, të cilat u referohen burim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.441Z

Chavez Venezuela anulon samitin

Qeveria e Venezuelës ka pezulluar një samit mes liderëve të vendeve të Amerikës Latine, i programuar të mbahej në ishullin Margarita, më 5 dhe 6 korrik. Lajmin e bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare, të cilat u r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.675Z

Argjentina vetem nje barazim me Bolivine

Argjentina e Leo Messi ka arritur vetëm një barazim 1-1 me Bolivinë modeste, në takimin që hapi siparin e Kupës së Amerikës, që po zhvillohet në Argjentinë. Bolivianët kaluan të parët në avantazh falë nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.467Z

Kosova do të hapë 4 ambasada të reja

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës planifikon të hap ambasada në Afrikë, Amerikën Latine dhe në Australi. Gjithashtu, Kosova do të bëhet me përfaqësi diplomatike edhe në Podgoricë. Shërbimi diplomatik do të zgjeroh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.762Z

Rusi, protesta kundër rizgjedhjes së Putin, policia arreston 550 vetë

RUSI- Policia në Rusi ka arrestuar 550 persona pas protestave kundër rizgjedhjes së Vladimir Putin president. Mes të ndaluarve është edhe organizatori i protestave Alexei Navalny. Policia ka ndaluar protestusit në qendër të Shën Peterburgut, njoftojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.403Z

32-vjecari ekstradohet nga SHBA, vrau 2 persona në vitin ‘97

DURRËS-Kreu 2 vrasje në vitin 1997, u arratis në SHBA, ndërroi identitet, por përsëri policia mundi ta prangosë për krimet e kryera. Ardian Domi, 32 vjec u ekstradua nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Interpoli e solli sot në Durrës. A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama