Rezultate te kerkimit per termin: +Amerik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.525Z

Kosova, mysafire e Amerikës në shtator?

Luajtëm me Haitin dhe Turqinë, ndërsa me Senegalin do të përballemi më 25 maj në Gjenevë të Zvicrës. Përfaqësuesja e Kosovës e di mirë edhe kundërshtarin e katërt të saj, por ende nuk e ka bërë publike. De

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.937Z

Nga Amerika, për Amerikën

Këngëtarja Dafina Zeqiri, pas disa muajsh të kaluar në SHBA, i kthehet skenës muzikore shqiptare, pikërisht në një spektakël dedikuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo do të performojë në Prishtinë, më 22 n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.223Z

Letër Amerikës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami urimi ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shteteve të Bashkuar të Amerikës, Barack Obama, për të nominuar senatorin John Kerry, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.344Z

Aurela Gaçe turne në Amerikë

Këngëtarja nga Shqipëria Aurela Gaçe edhe pse është duke marr pjesë në festivalin Kënga Magjike, për momentin ajo gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Diva e estradës shqiptare mesa duket është njëra nga m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.961Z

Ahmadinejad turne 5-ditor në Amerikën Latine

IRAN - Presidenti iranian, Mahmoud Ahmadinejad ka nisur turneun pesë-ditor në Amerikën Latine. Sipas Ahmadinejad, udhëtimi do ta çojë atë në vendet që i kanë bërë rezistencë “shtypjes” së Shteteve të Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.467Z

NISMA i falënderohet dhe e uron Amerikën

NISMA për Kosovën, përmes një komunikate, i ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 239 vjetorin e pavarësisë dhe u ka shprehur mirënjohje të thellë për ndihmën që ky shtet ka thënë për Kosovën. &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.859Z

Kinemaja shqiptare prezantohet në Amerikë

TIRANË- Kinematografia shqiptare do të prezantohen në New York gjatë “Javës së Filmit Shqiptar”. Ky aktivitet mbledh në këtë ediciopn të dytë prodhime kinematografike nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, etj, të cilët mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama