Rezultate te kerkimit per termin: +Amerika

Total: 8421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.209Z

VIDEOLAJM/ Rama i jep leksioneKledi Kadiut si kërcehet Napoloni

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Shikoni vallen Nata e bardhë me yjet/ FOTO TIRANE- Njerëz të artit e kulturës, ardhur nga Evropa e Amerika janë mbledhur mbrëmë nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave për të festuar Natën e Bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.720Z

Klinton në Mianmar, vizita e parë në 50 vite

Presidenti amerikan, Barak Obama, tha sot se sekretarja e shtetit, Hillari Klinton, do të udhëtojë për në Mianmar, ndërsa Amerika po e sheh si një mundësi historike progresin në këtë vend. Sipas Obamës, pas viteve të errësirës, ka pasur rreze të progresit në Mianmar, gjatë disa jav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.479Z

Topalli drejtoi seancën e Unionit Ndërparlamentar

Kryeparlamentarja mbyll vizitën në OKB Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, drejtoi dje në cilësinë e zëvendëspresidentes të Unionit Ndërparlamentar (IPU), një seancë në konferencën botërore të kryetarëve të parlamenteve, që u mbajt në pallatin e OKB-së në Gjenevë. Gjatë f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.170Z

Santos i hap rrugë shitjes së Gansos

Ekipi brazilian, Paulo Henrique Ganso (Santos) i ka hapur rrugë shitjes për mesfushorin e talentuar Ganso, duke theksuar se nuk do të pengojë largimin e tij. Ganso është njëri prej talenteve më të rinj nga Amerika e Jugut dhe tashmë prej një k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.105Z

Trazirat ne Ekuador Korrea Opozita nxit trazirat

Menjehere pas protestave te dhunshme kunder masave te qeverise presidenti i Ekuadorit Rafael Korrea i eshte drejtuar mijera ekuadorianeve nga Pallati presidencial. Ai ishte i bllokuar ne spital pas plagosjes dhe mbrohej ne forca shume te rrepta sigurie. Ai fajesoi opoziten per nxitjen e trazirave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.029Z

Një 40-vjeçar gjendet i vdekur në bodrum

Foto Ilustruese POGRADEC- Një burrë rreth të 40-tave është gjetur i vdekur në bodrumin e pallatit ku banonte. Festim Gorka, i divorcuar, baba i një vajze 14- vjeçare është gjetur i pajetë në bodrumin e pallati me disa plagë në kokë. Ende të dhënat nuk janë plotësisht të qarta por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.266Z

N’Sarajevë pas 20 vitesh

Fotografët e njohur, Ron Haviv, Gary Knight, Ed Vulliamy dhe Santiago Lyon, si dhe gazetarja Christiane Amanpour, të cilët dikur raportonin nga lufta në Sarajevë, më 6 prill do të tubohen sërish në kryeqytetin boshnjak. Kësaj radhe do të ekspozojnë fotografitë e tyre të para 20 viteve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama