Rezultate te kerkimit per termin: +Amerike

Total: 1754
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.142Z

Bursat, pedagoge per nje semester ne Amerike

Departamenti i Shtetit do te financoje dergimin e nje sere pedagogesh shqiptare, per te ushtruar profesionin e tyre si pedagoge te brendshem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Lajmin e ben te ditur Universiteti i Tiranes, i cili sqaron se ky financim behet nepermjet "American Councils", organizata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Kasollja ne Amerike serial kanadez per nje familje shqiptare

TIRANEuml-Nje familje emigrantesh shqiptare te shtreses se mesme zhvendosen nga nje qytet ne Kanada ne nje kasolle buze nje liqeni vend ky i trasheguar nga nje xhaxha i tyre dhe detyrohen te pershtasin jetesen mes nje grupi banoresh te paintegruar. Pikerisht ne kete hapesire i ka vendosur regjisori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.752Z

Jetagjesia ne Amerike ne renie

Epidemia e obezitetit eshte problem shendetesor jo vetem i nje vendi. Te dhenat e reja te Organizates Boterore te Shendetesise tregojne se me shume se 1 miliard te rritur ne mbare boten jane mbipeshe pothuajse nje e treta e tyre teper mbi peshe. Problemet e tyre i jane shtuar barres globale te semun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.044Z

Dialogu ne Amerike

Nga Petrit Selimi Dy lideret kosovare qe perbejne alfen dhe omegen e vendimmarrjes politike ne Kosove, po vizitojne Uashingtonin per se dyti here, ne me pak se nje vit. Thirrja per vizite u be ne kohen e festimit te pervjetorit te pare te Pavaresise, gjest ky simbolik qe hap disa shtigje interpreti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.208Z

Rama Italia e ka harruar kohen kur gjysherit e saj shkonin ne Amerike

Transmetuar me 20072015 - 0839 PUBLICITET Emisioni Agora i TV RAITRE ne Itali ne nje edicion te perditshem kete vere diten e sotme kishte te ftuar edhe kryeministrin shqiptar Edi Rama i cili foli per marredheniet mes dy vendev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.665Z

Ja se si ndryshon perberja e shija e Nutella-s ne Amerike e Itali

Transmetuar me 03022015 - 1947 Gazetari enogastronomik i Washington Post Jim Webster ka bere nje eksperiment tek produkti ushqimor Nutella duke treguar se sa i ndryshem eshte produkti i blere ne Amerike ne krahasim me ate qe shitet e blihet ne shtetin fqinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.363Z

Tani që Trump është president a do të pranohen më emigrantë shqiptarë në Amerike?

Deklaratat e Presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë shkaktuar pak dilema për lotarinë amerikane. Një qytetar pyeti në facebook dhe konsulli i dha përgjigje Qytetarja: “Përshëndetje!

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama