Rezultate te kerkimit per termin: +Amerike

Total: 1754
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.044Z

Dialogu ne Amerike

Nga Petrit Selimi Dy lideret kosovare qe perbejne alfen dhe omegen e vendimmarrjes politike ne Kosove, po vizitojne Uashingtonin per se dyti here, ne me pak se nje vit. Thirrja per vizite u be ne kohen e festimit te pervjetorit te pare te Pavaresise, gjest ky simbolik qe hap disa shtigje interpreti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.208Z

Rama Italia e ka harruar kohen kur gjysherit e saj shkonin ne Amerike

Transmetuar me 20072015 - 0839 PUBLICITET Emisioni Agora i TV RAITRE ne Itali ne nje edicion te perditshem kete vere diten e sotme kishte te ftuar edhe kryeministrin shqiptar Edi Rama i cili foli per marredheniet mes dy vendev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.665Z

Ja se si ndryshon perberja e shija e Nutella-s ne Amerike e Itali

Transmetuar me 03022015 - 1947 Gazetari enogastronomik i Washington Post Jim Webster ka bere nje eksperiment tek produkti ushqimor Nutella duke treguar se sa i ndryshem eshte produkti i blere ne Amerike ne krahasim me ate qe shitet e blihet ne shtetin fqinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.363Z

Tani që Trump është president a do të pranohen më emigrantë shqiptarë në Amerike?

Deklaratat e Presidentit të sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump gjatë fushatës dhe premtimet e tij për zgjedhësit për eliminimin e emigracionit kanë shkaktuar pak dilema për lotarinë amerikane. Një qytetar pyeti në facebook dhe konsulli i dha përgjigje Qytetarja: “Përshëndetje!

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.143Z

Perino Arma me e mire qe kemi ne ne Amerike eshte idealizmi

Dana Perino ish zedhenese e Presidentit George W. Bush i tha Zerit te Amerikes se puna si sekretare e shtypit ne Shtepine e Bardhe per te ka qene plot tensione. Ajo e tregon jeten e saj ne nje interviste per korrespondenten e Zerit te Amerikes Yulia Savcjenko. Zonja Perino eshte sot komentatore poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.541Z

Raporti i ri i Shtepise se Bardhe flet per gjendjen e grave ne Amerike

Marsi eshte muaji i historise se gruas ne Shtetet e Bashkuara nje mundesi per te ekzaminuar rrugen e pershkuar nga grate dhe ato fusha ku ka ende pune per tu bere. Sipas nje raporti te ri te publikuar kohet e fundit nga Shtepia e Bardhe nje nga keto fusha eshte punesimi dhe te ardhurat. Synimi i ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.551Z

Jo Amerike e kuqe ose e kalter por SHBA

Fjalimi i Presidentit Obama drejtuar kombit te traumatizuar te merkuren rreth vrasjeve te se shtunes coi te krahasimi me fjalimin e presidentit Bush pas sulmeve te 11 shtatorit dhe tek ai i Presidentit Clinton pas sulmeve ndaj nje zyre federale ne Oklahoma Siti ne vitin 1995 ku m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama