Rezultate te kerkimit per termin: +Amerike

Total: 1754
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.634Z

Basha vijon takimet në SHBA: Do ketë reformë dhe zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenëve amerikanë për sfidën që ka sot përpara jo vetëm Partia Demokratike por çdo qytetar shqiptar, pastrimi i politikës nga të inkriminuarit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe reforma në drejtësi. Në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.914Z

Kriza ekonomike shtrihet ne Ameriken Latine

Kriza financiare po shtrihet edhe ne Ameriken Latine. Nje nga bankat me te rendesishme, “Stenford”, eshte vene ne qender te vemendjes pas publikimit te lajmit se kjo banke ishte akuzuar per nje skeme mashtrimi shume miliarda dollareshe ne Amerike. Menjehere pas publikimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.594Z

Kriza, GM vazhdon ti afrohet humneres

“General Motors” vazhdon te ndjeje pasojat e krizes globale financiare. Gjigandi i automjeteve, qe aktualisht ndodhet ne prag te falimentimit, ka vendosur te shkurtoje 2 mije vende pune ne Ohajo dhe Micigan. Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, sipas te cilave vendimi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Shqiptaret e Nju Jorkut perkujtuan Rugoven

Pervjetori i trete i vdekjes se Ibrahim Rugoves u perkujtua edhe nga shqiptaret e Nju Jorkut. Akademia perkujtimore ne nderim te veprimtarise dhe kontributit te ish-presidentit per pavaresine ishte organizuar nga Lidhja Demokratike e Dardanise. “Rugova ishte ai qe me maturi dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.056Z

SHBA, Kongresi aprovon planin stimulues

Kongresi i Shteteve te Bashkuara ka arritur nje marreveshje mbi nje nga versionet perfundimtare te planit stimulues te ekonomise, qe parashikon nje nderhyrje prej 789 miliarde dollare. Teksti i ri eshte nje unifikim i dy versioneve te votuara ne menyre te vecante nga Senati dhe Dhoma e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.450Z

Paranormal Activity, me fitimpruresi i te gjitha koherave

Filmi i ri horror “Paranormal Activity” i cili aktualisht po transmetohet ne Amerike, eshte filmi me me fitime ne te gjitha koherat. Sipas “TheWrap.com”, meqenese filmi kushton vetem 15 mije dollare dhe vetem javen e pare ka fituar 22 milione dollare, eshte filmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.949Z

Cifti Obama, te ftuar speciale tek Oprah Winfrey

Miq te vecante per show-n e Oprah Winfrey ne kanalin amarikan ABC. Kreu i Shtepise se Bardhe, Barck Obama dhe bashkeshortja Michelle do jene te ftuarit e spektaklit “Christmas at the White House: an Oprah Primetime” qe do te transmetohet ne 13 dhjetor. Pak dite me pare, preza

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama