Rezultate te kerkimit per termin: +Amerike

Total: 1754
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.662Z

Filmi Falja e gjakut cmim special ne Amerike

Nju Jork 19 tetor 2011 NOA ndash Pas marrjes se trofeut Ariu i Argjendte per skenarin me te mire ne Festivalin Nderkombetar te Filmit ne Berlin filmi Falja e Gjakut me regjisor Joshua Marston e skenarist Andamion Murataj nderohet me Cmimin Special te Jurise ne Festivalin Nderkombetar te Filmit ne Ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.581Z

Shqiptaret ne SHBA, del ne treg libri "Midis emigranteve shqiptare ne Amerike"

"Midis emigranteve shqiptare ne Amerike", eshte libri me i fundit e autorit Hyse Xhemali Hasa, ku shpaloset nje material i gjere historik dhe bashkekohor per bashkekombesit qe kane ngritur jetesen e tyre ne kontinentin amerikan. Ashtu si autori, edhe lexuesi mund te perjetoje ne 550 faqet e ketij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.790Z

Gripi A, mbi 10 mije te prekur ne Amerike

Jane 10.053 rastet e gripit te derrave ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Lajmin e ben te ditur Qendra per kontrollin dhe parandalimin e semundjeve, sipas te ciles virusi A eshte perhapur ne 51 shtete amerikane, perfshire rajonin e Kolumbias, ku ndodhet kryeqyteti Uashington. Sipas te n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.142Z

Bursat, pedagoge per nje semester ne Amerike

Departamenti i Shtetit do te financoje dergimin e nje sere pedagogesh shqiptare, per te ushtruar profesionin e tyre si pedagoge te brendshem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Lajmin e ben te ditur Universiteti i Tiranes, i cili sqaron se ky financim behet nepermjet "American Councils", organizata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Kasollja ne Amerike serial kanadez per nje familje shqiptare

TIRANEuml-Nje familje emigrantesh shqiptare te shtreses se mesme zhvendosen nga nje qytet ne Kanada ne nje kasolle buze nje liqeni vend ky i trasheguar nga nje xhaxha i tyre dhe detyrohen te pershtasin jetesen mes nje grupi banoresh te paintegruar. Pikerisht ne kete hapesire i ka vendosur regjisori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.752Z

Jetagjesia ne Amerike ne renie

Epidemia e obezitetit eshte problem shendetesor jo vetem i nje vendi. Te dhenat e reja te Organizates Boterore te Shendetesise tregojne se me shume se 1 miliard te rritur ne mbare boten jane mbipeshe pothuajse nje e treta e tyre teper mbi peshe. Problemet e tyre i jane shtuar barres globale te semun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.044Z

Dialogu ne Amerike

Nga Petrit Selimi Dy lideret kosovare qe perbejne alfen dhe omegen e vendimmarrjes politike ne Kosove, po vizitojne Uashingtonin per se dyti here, ne me pak se nje vit. Thirrja per vizite u be ne kohen e festimit te pervjetorit te pare te Pavaresise, gjest ky simbolik qe hap disa shtigje interpreti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama