Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1985 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1985 / hits[0] 3762 /
Mua më vjen turp për atë që pashë
  • 2017-01-14

Mua më vjen turp për atë që pashë

Nga Rudina Xhunga Ministri Manjani me të drejtë doli sot duke pritur gratë që përfituan nga amnistia dhe lanë burgun, për ti bërë thirrje shqiptarëve ti japin një dorë dhe mos i paragjykojnë. Vetëm se në mes të atij show mediatik qëllimmirë ishte një çast i neveritshëm. Mome

Amnistia, lirohen 731 dënuar nga burgjet e Shqipërisë
  • 2017-01-14

Amnistia, lirohen 731 dënuar nga burgjet e Shqipërisë

Ka nisur që në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm lirimi nga burgu i personave që kanë fituar lirinë nga amnistia. Bëhet fjalë për 731 të dënuar që përfitojnë nga amnistia e iniciuar nga Ministria e Drejtësisë. Ashtu sikurse ishte parashikuar në aktin e miratuar nga Parlamenti në

No Pic available
  • 2017-01-13

Hapen dyert e burgut për 731 të burgosur

Ka nisur zbatimi i ligjit të amnistisë për të burgosur. Ashtu sikurse ishte parashikuar në aktin e miratuar nga Parlamenti në fund të dhjetorit të shkuar, zbatimi i amnistisë do të niste në mesin e muajit janar. Janë 731 të burgosur në total që përfitojnë nga amnistia e iniciuar nga

Amnistia, nesër pritet të lirohen 731 të burgosur
  • 2017-01-13

Amnistia, nesër pritet të lirohen 731 të burgosur

Të shtunën në mëngjes, nisin të dalin nga burgu 731 të dënuar që fituan lirinë nga amnistia. Drejtoria e Përgjithsme e Burgjeve tregon se numri më i madh i të dënuarve që lirohen e kanë burgjet e Fierit, me 152 persona, ai i Peqinit me 131 persona, Lezha me 117 persona , Rrogozhina me

Izet Haxhia: Dy gardistët e masakrës së Përmetit në 97-ën, vranë dhe në 21 Janar
  • 2017-01-10

Izet Haxhia: Dy gardistët e masakrës së Përmetit në 97-ën, vranë dhe në 21 Janar

Erion Habilaj DITA Muaji janar e në vazhdim shënon edhe 20-vjetorin e pranverës së përgjakur të vitit 1997. Ai cilësohet si viti më i errët për shqiptarët, ku jo vetëm nuk pati bilanc të dëmeve në njerëz dhe në ekonomi, por askush nuk u dënua si përgjegjës, madje u arrit sa drej

Izet Haxhia: Dy gardistët e masakrës së Përmetit në 97-ën, vranë dhe në 21 Janar (rrëfimi për masakrën e 9 marsit dhe emri i tezakut të Berishës)
  • 2017-01-10

Izet Haxhia: Dy gardistët e masakrës së Përmetit në 97-ën, vranë dhe në 21 Janar (rrëfimi për masakrën e 9 marsit dhe emri i tezakut të Berishës)

Muaji janar e në vazhdim shënon edhe 20-vjetorin e pranverës së përgjakur të vitit 1997. Ai cilësohet si viti më i errët për shqiptarët, ku jo vetëm nuk pati bilanc të dëmeve në njerëz dhe në ekonomi, por askush nuk u dënua si përgjegjës, madje u arrit sa drejtuesit e kohës

Amnistia nis të shtunën, vijon verifikimi i listës së të burgosurve
  • 2017-01-09

Amnistia nis të shtunën, vijon verifikimi i listës së të burgosurve

E shtuna e 14 janarit do të jetë dita kur do të fillojë zbatimi i amnistisë për personat e dënuar dhe atyre që janë në proces hetimi apo gjykimi. Burime pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve u shprehen për Top Channel, se referuar afatit kushtetues, dy javë pas botimit në fl