Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1946 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1946 / hits[0] 3704 /
No Pic available
  • 2017-01-18

Skandali/ Manastirit të 40 Shenjtorëve i del pronari

Një sipërfaqe e madhe toke prej 40 hektarësh ku ndodhet edhe Manastiri i 40 Shenjtorëve në Sarandë u është shitur plot 162 pronarëve. Fiks Fare tregoi se si është regjistruar në hipotekë ky monument Kulture. Gjithçka ka nisur pas një vendimit të komisionit të Kthimit dhe Kompensimit

Skandal, Manastirit të 40 Shenjtorëve i del pronari
  • 2017-01-17

Skandal, Manastirit të 40 Shenjtorëve i del pronari

Një sipërfaqe e madhe toke prej 40 hektarësh ku ndodhet edhe Manastiri i 40 Shenjtorëve në Sarandë u është shitur plot 162 pronarëve. Fiks Fare tregoi se si është regjistruar në hipotekë ky monument Kulture. Gjithçka ka nisur pas një vendimit të komisionit të Kthimit dhe Kompensimit

No Pic available
  • 2017-01-17

Apeli i Ministrit Tahiri: Dorëzoni armët nëse doni ti shpëtoni burgut

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u ka apeluar banorëve të fshatit Asim Zeneli në zonën e Antigonesë në Gjirokastër që të dorëzojnë vullnetarisht armët pa leje që nga koha e vitit ’97. Tahiri inauguroi në Gjirokastër edhe zyrën e shërbimit për qytetarët pranë policisë s

Burgjet, do amnistohen edhe 3 mijë të tjerë
  • 2017-01-16

Burgjet, do amnistohen edhe 3 mijë të tjerë

Përveç lirisë që iu dha 752 të dënuarve në të  gjithë vendin, nga amnistia kanë përfituar edhe burgjet që zgjidhën situatën e mbipopullimit në qeli, një shqetësim ky i bërë prezent çdo vit. Nga 6184 të dënuar dhe të paraburgosur që ishin të shtunën në qeli, aktualisht mba

No Pic available
  • 2017-01-15

Situata qesharake/ Drejtori i Burgjeve: Pse e rikthyem sërish në burg ish-prokurorin

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Miklovan Kopani deklaroi se ish-prokurori i Krujës, Haxhi Giu, i cili ishte mes të dënuarve që përfituan sot lirinë nga amnistia, është rikthyer në ambientet civile të burgut. Në një lidhje telefonike për News24 Kopani theksoi se Giu është rikthye

No Pic available
  • 2017-01-15

Rrëfimi i vajzës që vrau birësuesen: Dua të takoj babanë që më rriti, por nuk do më falë

Anila Angjo, është një nga 9 gratë që lanë qelitë e burgut 325 në kryeqytet, pasi përfitoi nga amnistia. Ndryshe nga të dënuarat e tjera, që liria iu dha gëzim dhe i ktheu në gjirin e familjes, për Anilën e shtuna e 14 janarit, solli trishtim. Vajza që 7 vite me parë, vrau nënën

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?
  • 2017-01-15

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini ka reaguar pas lirimit të Uarda Çotës. Atij i ka bërë përshtypje reagimi i saj pas lirimit dhe ka shkruajtur një mesazh në rrjet. Ergi Dini humbi jetën disa javë më parë pas një aksidenti automobilistik. Reagimi  Amnistia, Uarda Çota dhe