Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1985 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1985 / hits[0] 3762 /
No Pic available
  • 2017-03-29

Kriza, Krasniqi: Asnjë tentativë për dialog, gaboi opozita dhe mazhoranca

Analisti Afrim Krasniqi deklaron se skadimi i afatit të regjistrimit në KQZ për pjesmarrjen e në zgjedhje dhe përgjigjia finale për vettingun do të jetë momenti që do shënojë fillimin e krizës në vend. I ftuar në Orën e Intervistës në RTV Ora News, ai u shpreh: Krasniqi: Data kur do

No Pic available
  • 2017-03-08

Mbesa e Martin Camajt rrëfen dhimbjen pas daljes nga burgu: Smë lënë të takoj fëmijët

Vera Camaj, mbesa e gjuhëtarit të njohur Martin Camaj ka vetëm 2 muaj që ka lënë qelitë e burgut 325 në kryeqytet. Në një intervistë për Gazeta Shqiptare, 39-vjeçarja rrëfen vështirësitë me të cilat po përballej çdo ditë, me frikën se nuk do të mund të gjente një punë që t

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij
  • 2017-03-06

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij

Ish-truproja i Berishës në vitet 90, Izet Haxhia, rikthehet në DITA për të folur mbi cadrën, por jo mbi atë që duket në Bulevard, por mbi atë që nuk duket: për prapaskenën. Haxhia mendon se kjo protestë ka vetëm një qëllim: një amnisti për Berishën, familjen e tij dhe bashkë

No Pic available
  • 2017-02-24

Amnistia fiskale, Qeveria fal 10 mld lekë detyrimet e shtetërorëve

Ndër përfituesit më të mëdhenj të amnistisë fiskale të qeverisë janë edhe kompanitë shtetërore. Zv.ministri i Financave, Ervin Mete deklaron në studion e “Para e Pasuri” të Aurora Sulçes se operatorëve të sektorit energjitik dhe ujësjellësave ju falen rreth 10 miliard

Mallkimi që ndoqi prokurorët e hetimit të vrasjes së Azem Hajdarit, fama dhe shkarkimet nga detyra
  • 2017-02-23

Mallkimi që ndoqi prokurorët e hetimit të vrasjes së Azem Hajdarit, fama dhe shkarkimet nga detyra

Në shkurt 1999 me firmë të Prokurorit të Përgjithshëm të kohës, Arben Rakipi u ngrit grupi hetimor që do të hetonte vrasjen e Azem Hajdarit. Kryetari i këtij grupi emërohet prokurori Haxhi Giu ndërsa së bashku me të do të punonin edhe prokurorët Arqile Koço e Artur Selmani. Shk

Falja e detyrimeve për 140 mijë makina, dokumentet që nevojiten për çregjistrim
  • 2017-02-21

Falja e detyrimeve për 140 mijë makina, dokumentet që nevojiten për çregjistrim

Ministria e Financave dorëzon në qeveri projektin për faljen e gjobave dhe kamatëvonesave për bizneset debitore si dhe për faljen e taksave dhe kamatave për automjetet. Sipas draftit përfundimtar, do të përfitojnë pronarët e mjeteve që nuk kanë paguar asnjë taksë prej vitit 2011 e n

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar
  • 2017-02-06

Falja e gjobave për makinat, kushtet që duhet të plotësoni për të përfituar

Projektligji i Ministrisë së Financave për faljen e madhe të gjobave për makinat, bizneset dhe sigurimeve shoqërore tash më është në qeveri dhe pritet të miratohet gjatë këtij muaji, sipas variantit të dytë të realizuar dy muaj më parë. Në tërësi, ligji, parashikon pagesën