Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1946 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1946 / hits[0] 3704 /
No Pic available
  • 2016-12-30

Nishani dekreton ligjin për amnistinë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar ligjin për amnistinë e të burgosurve, të cilët do të mund të përfitojnë duke nisur nga 15 janari i vitit të ardhshëm. Nga amnistia përfitojnë rreth 670 të dënuar, 15 prej të cilëve gra. Parlamenti e miratoi nismën ligjore të Min

No Pic available
  • 2016-12-29

Amnistohen rebelët e FARC, drejt mbylljes konflikti gjysmë-shekullor

Ndonëse me debate të shumta, Kongresi Kolumbian ka miratuar një ligj i cili parashikon faljen e rebelëve të FARC që kanë kryer krime, me qëllim që t’i jepet fund konfliktit që ka vijuar prej më shumë se gjysmë shekkulli. Amnistia është kritikuar ashpër nga forcat opozitare, nd

Kolumbi, amnistohen rebelët e FARK-ut pas konfliktit 52-vjeçar
  • 2016-12-29

Kolumbi, amnistohen rebelët e FARK-ut pas konfliktit 52-vjeçar

Parlamenti i Kolumbisë ka aprovuar ligjin që lejon amnistinë për FARK-un, hapi i parë drejt zbatimit të marrëveshjes së paqes të nënshkruar me guerrilasit për ti dhënë fund prej më shumë se 52 vjetësh konfliktit të armatosur. Hapi i parë për konsolidimin e paqes, falë Kongresit q

Maxhoranca skishte vota, 4 deputetët që shpëtuan amnistinë
  • 2016-12-23

Maxhoranca skishte vota, 4 deputetët që shpëtuan amnistinë

Rreth 670 të dënuar në burgjet e vendit nuk do të përfitonin nga aministia e qeverisë nëse në minutat e fundit në Parlament nuk do të mbërrinin deputetët Armando Prenga, Tom Doshi, Mirela Ferracaku dhe Eduard Ndocaj, informon gazetari i Ora News, Everest Dedaj. Ligji për aministinë kë

Tahiri në Asamblenë e PS: Humbëm shumë kohë, por me Vetting-un e çojmë para luftën kundër krimit të organizuar
  • 2016-12-23

Tahiri në Asamblenë e PS: Humbëm shumë kohë, por me Vetting-un e çojmë para luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi në Asamblenë Kombëtarë të PS se me miratimin e Vetting-ut nga Kushtetuesja, lufta kundër krimit të organizuar do të hyjë në një stad të ri. Ai përmendi para anëtarë të Asamblesë arritjet në këto 3 vite të MPB dhe shprehu angazhimin

No Pic available
  • 2016-12-23

Amnistia do të nisë pas 15 janarit

Të dënuarit të cilët do të përfitojnë nga amnistia e fundit e cila  u miratua në seancën e së enjtes  do ti lënë qelitë pas 15 janarit. Ligji pritet të firmoset nga Presidenti  dhe më pas hyn në fuqi 15 ditë  pas botimit në fletore zyrtare.  Nga amnistia pritët te përfitojn

No Pic available
  • 2016-12-22

Amnistia, Manjani: Akt human, e fundit për katër vitet e ardhshme

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka pranuar që qeveria e ka ushtruar në mënyrë të shpeshtë instrumentin politik të amnistisë përgjatë qeverisjes, por deklaroi se shpreson që kjo të jetë amnistia e fundit për katër vitet e ardhshme. Duke folur në foltoren e parlamentit ai tha se