Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1985 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1985 / hits[0] 3762 /
Burgjet, do amnistohen edhe 3 mijë të tjerë
  • 2017-01-16

Burgjet, do amnistohen edhe 3 mijë të tjerë

Përveç lirisë që iu dha 752 të dënuarve në të  gjithë vendin, nga amnistia kanë përfituar edhe burgjet që zgjidhën situatën e mbipopullimit në qeli, një shqetësim ky i bërë prezent çdo vit. Nga 6184 të dënuar dhe të paraburgosur që ishin të shtunën në qeli, aktualisht mba

No Pic available
  • 2017-01-15

Situata qesharake/ Drejtori i Burgjeve: Pse e rikthyem sërish në burg ish-prokurorin

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Miklovan Kopani deklaroi se ish-prokurori i Krujës, Haxhi Giu, i cili ishte mes të dënuarve që përfituan sot lirinë nga amnistia, është rikthyer në ambientet civile të burgut. Në një lidhje telefonike për News24 Kopani theksoi se Giu është rikthye

No Pic available
  • 2017-01-15

Rrëfimi i vajzës që vrau birësuesen: Dua të takoj babanë që më rriti, por nuk do më falë

Anila Angjo, është një nga 9 gratë që lanë qelitë e burgut 325 në kryeqytet, pasi përfitoi nga amnistia. Ndryshe nga të dënuarat e tjera, që liria iu dha gëzim dhe i ktheu në gjirin e familjes, për Anilën e shtuna e 14 janarit, solli trishtim. Vajza që 7 vite me parë, vrau nënën

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?
  • 2017-01-15

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, sex-bomba e amnistisë që fitoi lirinë?

Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini ka reaguar pas lirimit të Uarda Çotës. Atij i ka bërë përshtypje reagimi i saj pas lirimit dhe ka shkruajtur një mesazh në rrjet. Ergi Dini humbi jetën disa javë më parë pas një aksidenti automobilistik. Reagimi  Amnistia, Uarda Çota dhe

Burgjet, amnistohen edhe 3 mijë të dënuar të tjerë
  • 2017-01-15

Burgjet, amnistohen edhe 3 mijë të dënuar të tjerë

Përveç lirisë që iu dha 752 të dënuarve në të  gjithë vendin, nga amnistia kanë përfituar edhe burgjet që zgjidhën situatën e mbipopullimit në qeli, një shqetësim ky i bërë prezent çdo vit. Nga 6184 të dënuar dhe të paraburgosur që ishin të shtunën në qeli, aktualisht mb

No Pic available
  • 2017-01-14

Ish prokurori, Haxhi Giu përfiton nga amnistia, lirohet nga burgu i Peqinit

Ish prokurori Haxhi Giu i dënuar për korrupsion pasiv dhe shpërdorim detyre përfitoi nga amnistia dhe është liruar sot nga burgu i Peqinit. Lajmi informohet nga gazetarja e Ora Neës Keti Banushi Në maj 2016, Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2.4 vjet burg ish prokurorin e Krujës, i arr

Peqin, lirohet ish-prokurori Giu; përfitoi nga amnistia
  • 2017-01-14

Peqin, lirohet ish-prokurori Giu; përfitoi nga amnistia

Në listën e personave që kanë fituar lirinë falë amnistisë ndodhet edhe ish-prokurori Haxhi Giu, i dënuar për korrupsion pasiv dhe shpërdorim. Giu ishte duke e vuajtur dënimin në burgun e Peqinit. Ish- prokurori i Krujës dyshohet se i premtoi një të pandehuri që do ti ulte në minimu