Rezultate te kerkimit per termin: +Amsterdamit

Meta: total 727 / total_found 727 / time 0.000 / keyword[0] amsterdamit / docs[0] 727 / hits[0] 829 /
No Pic available
  • 2017-01-06

Sulmi në tregun e Krishtlindjeve mund të ishte parandaluar

Anis Amri, i cili drejtoi një kamion në një treg Krishtlindjesh në Berlin duke vrarë 12 persona, ishte ilegalisht i regjistruar me 14 identitete, sipas zyrtarëve gjermanë. Ka qenë kreu i policisë kriminale në shtetin e Rinit Verior dhe Vestfalisë, ai që ka bërë publike këto detaje. Si

No Pic available
  • 2016-12-16

Nga Umberto Eco, Muhamed Ali e deri te Fidel Castro: Personalitetet që humbëm në 2016-ën

Nga David Bowie, Muhamed Ali te Fidel Castro, më poshtë vijojnë disa prej personaliteteve më të mëdha që u ndanë nga jeta gjatë vitit 2016: JANAR 5: PIERRE BOULEZ, 90 vjeç, kompozitor dhe shef orkestre francez në krye të një risie muzikore të vlerësuar në të gjithë botën. 7: AN

Historike, në Kopenhagën ka më shumë biçikleta se automjete
  • 2016-12-03

Historike, në Kopenhagën ka më shumë biçikleta se automjete

Kryeqyteti danez është tashmë më shumë se asnjëherë meka botërore e dy-rotakëve. Ka 13.000 më shumë në krahasim me makinat Danimarka sapo ka arritur një marrëveshje të rëndësishme në politikën e saj të zhvillimit dhe nxitjes së përdorimit të biçikletave në qytet. Siç rapor

Ajaksi i pari në grup, eliminim i turpshëm i Interit
  • 2016-11-24

Ajaksi i pari në grup, eliminim i turpshëm i Interit

epa05645872 Danilo D’Ambrosio (R) of Inter Milan fights for the ball with Mihaly Korhut (L) of Hapoel Beer Sheva during their UEFA Europa League match at Turner stadium in Beer Sheva, Israel, 24 November 2016. EPA/ABIR SULTAN Ajaksi i Amsterdamit siguroi vendin e parë në Grupin G të Europa

No Pic available
  • 2016-10-11

Këngëtari i famshëm del i maskuar rrugëve për tiu shmangur fansave

Justin Bieber kohët e fundit e ka treguar që nuk i pëlqen të qenit i famshëm. Madje ai ka mbyllur dhe adresen e Instagram. Me kete maskim ai ka kujtuar kohën kur ishte person jo i njohur për publikundhe kur askush nuk i sulej per ta takuar. Këngëtari gjatë fundjavës ka qëndruar në qytet

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën
  • 2016-10-01

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën

Nga Bardha Nergjoni Ai është gazetar i njohur i sportit, ka shkruar dhe botuar shumë libra, ka marrë disa tituj mirënjohjeje dhe vlerësime për kontributin e tij por mbi të gjitha është një tironsme të gjithë kuptimin e fjalës.  Ka lindur në Tiranë në një familje autoktone me tradi

Gjenden dy pikturat e vjedhura te Van Gogh
  • 2016-10-01

Gjenden dy pikturat e vjedhura te Van Gogh

brbrGjate nje operacion antidroge ne Napoli policia italiane ka cuar ne zbulimin e dy pikturave te vjedhura ne Muzeun e Amsterdamit ne vitin 2002 Veprat e artit u sekuestruan ne nje shtepi ne fshatin piktoresk Kastelamare prane Pompeit ku uniformat blu gjeten dhe lende narkotike dhe nje shume te k