Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti

Meta: total 1000 / total_found 4982 / time 0.002 / keyword[0] analisti / docs[0] 4982 / hits[0] 6610 /
Protesta, analisti Bushati: Rama më i fortë sot, opozita dështoi sërish
  • 2019-02-16

Protesta, analisti Bushati: Rama më i fortë sot, opozita dështoi sërish

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin Kjo Jave me Nisida Tufën bëri një analizë të përgjithshëm të protestës së opozitës së bashkuar. Sipas Bushatit, e gjithë protesta ishte një dështim i madh dhe pavarësisht përpjekjeve të opozitës për dhunë nuk ia dolën dot ti merrnin

No Pic available
  • 2019-02-14

Burrat shqiptarë zbrazin xhepat për Shën Valentin, ja sa kushton festa

Sado e çuditshme që mund tju duket, Po dashuria kushton. Duke marrë shkas nga 14 shkurti, Dita e Shën Valentinit që në Shqipëri, si çdo festë e importuar, ka marrë trajtë tjetër, një çift shqiptar nuk e kalon më këtë ditë vetëm me një trëndafil. Fatura është rritur aq shumë

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!
  • 2019-02-09

Media në zi për Kiço Blushin, gazetarë e analistë: Humbëm një penë të artë!

Bota e medias ka reaguar me pikëllim pas ndarjes së beftë nga jeta të shkrimtarit dhe skenaristit të shquar Kiço Blushi. Unioni i Gazetarëve Shqiptar me një shkrim të gjatë në Facebook vlerëson kontributin e tij në botën e letrave shqipe, duke theksuar se la pas një thesar për të rr

Kriza në Shqipëri, Kryemadhi: Do bëhem kamikaze, me vete do marr dhe Ramën
  • 2019-02-08

Kriza në Shqipëri, Kryemadhi: Do bëhem kamikaze, me vete do marr dhe Ramën

Një debat i ashpër u zhvillua dje në studion e Të PaEkspozuarit, ku analisti Fatos Lubonja duke iu drejtuar kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi tha se Shqipëria është ndarë në dy kampe, ku nga njëra anë qëndron një bandë gangsterësh dhe nga ana tjetër ka një popull depresiv dhe

Ukraina ska para, por prodhon raketa për ti bërë ballë Rusisë
  • 2019-02-07

Ukraina ska para, por prodhon raketa për ti bërë ballë Rusisë

Ukraina ka zhvilluar një raketë anti-anije e quajtur Neptuni për të mbrojtur veten nga marina e Rusisë. Por disa analistë thonë se vendi po përballet me pengesa pasi punon për të forcuar mbrojtjen e saj. Vendimi për të forcuar ushtrinë, Ukraina e mori pikërisht pasi  Rusia kapi tre an

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua

Darka e liderëve, analisti tregon mesazhin e koduar të Ramës për BE-SHBA
  • 2019-02-05

Darka e liderëve, analisti tregon mesazhin e koduar të Ramës për BE-SHBA

Është komentuar gjatë në mjedisin politik dhe mediatik një darkë e zhvilluar mbrëmjen e së dielës, midis kryeministrit Edi Rama dhe liderëve shtetërorë të Kosovës, e partnerëve të koalicionit qeverisës. Foton e postoi në faqen e tij në Facebook vetë Edi Rama, me shënimin PHOTO O