Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti

Meta: total 1000 / total_found 4982 / time 0.002 / keyword[0] analisti / docs[0] 4982 / hits[0] 6610 /
No Pic available
  • 2019-02-02

Nëse formohet Shqipëria e madhe, Serbia anekson veriun e Kosovës

Çfarëdo hapi i Kosovës drejt bashkimit me Shqipërinë, të cilin e ajo e mendon si zgjidhje të vetme për statusin e saj, do ta detyronte Serbinë ta aneksonte veriun Kosovës. Kjo do ta hapte çështjen e kufijve të Serbisë, do ta radikalizonte politikën brenda vendit dhe do të reflektohe

No Pic available
  • 2019-01-26

Kim Mehmeti flet për Shqip: Botën mund ta ndryshojë vetëm libri!

Analisti i njohur Kim Mehmeti, në një intervistë të dhënë për gazetën Shqip ka zbuluar më tepër për lidhjen e tij me librin. Për shkrimtarin libri është syprinë mbi të cilën ai e sheh fytyrën dhe shpirtin e vet. Librat, si do ta kujtoje lidhjen tënde me to? Libri në jetën time

Analisti parashikon përmbysje: Mund të ketë zgjedhje të
  • 2019-01-24

Analisti parashikon përmbysje: Mund të ketë zgjedhje të

Analiasti dhe gazetari Artur Zheji ka hedhur dyshime të forta mbi vendimet e fundit të ministres së Infrastrukturës e Energjetikës, Belinda Balluku, brenda disa ditësh ka shkarkuar të gjithë kastën drejtuese të ish-paraardhësit të saj. I ftuar në Top Talk, Zheji tha se të gjithë këto

Vjedhja më e madhe në 25 vite, Nazarko: Ja pse PD svjen kurrë më në pushtet
  • 2019-01-23

Vjedhja më e madhe në 25 vite, Nazarko: Ja pse PD svjen kurrë më në pushtet

Diskutimet për zgjedhjet që nxorën anëtarët e rinj të Kryesisë së Partisë Demokratike në emisionin Dritare në News 24 janë tensionuar, teksa gazetarja Anila Basha ka shpërthyer kundër këtij procesi, duke e cilësuar të manipuluar. Tre përfaqësuesit e PD-së në panel, Fatbardh Kad

Dorëheqja e Salianjit, presion për kryetarin? Zekthi: Basha dorëhiqet, kur PD
  • 2019-01-22

Dorëheqja e Salianjit, presion për kryetarin? Zekthi: Basha dorëhiqet, kur PD

Në fundjavë PD zhvilloi zgjedhjet për organet e reja drejtuese të dhe përfundimet sigurisht në një garë ka të fituar e të humbur, të kënaqur dhe të pakënaqur. Një prej personave të pakënaqur nga rezultati ka qenë edhe Ervin Salianji, i cili ka dhënë dorëheqje nga funksionet e ti

Analisti godet fort opozitën: Janë qesharakë dhe të pavërtetë!
  • 2019-01-17

Analisti godet fort opozitën: Janë qesharakë dhe të pavërtetë!

Andi BUSHATI Opozita ka gjetur një sebep qesharak, si mosdhënia e fjalës në parlament gjatë votimit të ministrave të rinj, për të shpallur një akson madhor: protesta deri në rrëzimin e Edi Ramës. Basha dhe Kryemadhi u shfaqën dje të irrituar pas daljes nga Kuvendi dhe trumbetuan marsh

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se
  • 2019-01-11

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se

Analisti kosovar Berat Buzhala komentoi për Open mosdekretimin e Genc Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një analize, ku zbardhi edhe shumë prapaskena të kulisave politike në Kosovë e Shqipëri. Kosova është dakord me mos dekretimin e Genc Cakajt si Ministër