Rezultate te kerkimit per termin: +Analistt

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.462Z

Greqia, gati të marrë këstin e dytë të kredisë

Greqia do t marr kstin e dyt t kredis 110 miliard euro dhn nga Fondi Monetar dhe Bashkimi Europian. Bhet fjal pr nj shum prej 9 miliard eurosh q do akordohet n muajin Shtator. N nj intervist pr agjencin e lajmeve Rojters, Pol Tomsen, zyrtar i lart n FMN tha se pas masave t kursimit, Papandreu duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Shkupi mirëpret ofertën serbe për ndërmjetësim në kontestin me Greqinë

Oferta e Presidentit t Serbis, Boris Tadi q t ndrmjetsoj n kontestin Maqedoni-Greqi sht e mirseardhur. Kshtu shprehen pr t prditshmen serbe “BLIC” nga kabineti i presidentit t Maqedonis, Gjorgje Ivanov  ndrkoh analistt jan skeptike. “Qndrimi i presidentit Ivanov n lidhje me of

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.484Z

Bajden vizitë në Lindjen e Mesme

Zvends Presidenti amerikan, Xho Bajden ka mbrritur n nj vizit 5-ditore n Lindjen e Mesme, pr t promovuar nj raund t ri t bisedimeve pr paqe. Nj shtje kryesore q do t trajtohet n takimin me Presidentin e Izraelit, Benjamin Netanjahu do t jet programi nuklear i Iranit. Bajden pritet t prforcoj qendrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.481Z

Kriza greke rrezikon botën

Rnia e vlers s aksioneve n tregjet financiare ndrkombtare erdhi pasi agjencit q merren me vlersimin e rrezikut t kredive, e cilsuan besueshmrin e Greqis zero. Analistt thon se kjo sht shenj se kriza financiare greke po del jasht kontrollit dhe me gjasa q t’i prek jo vetm ekonomit e Eurozons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Zapatero: Nuk na duhet ndihmë nga BE

Ndryshe nga sa thon ekspertt e ekonomis, kryeministri spanjoll Hoze Luiz Rodrigez Zapatero ka deklaruar se qeveria e tij nuk e ka t nevojshme t krkoj ndihm nga Bashkimi Europian. Kryeministri reagoi lidhur me spekulimet n tregjet financiar sipas t cilve Spanja bhet gati t krkoj nj ndihm deri n 280

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Ekspertët: Ekonomia evropiane, ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2% e Gjermanis dhe 1% e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel thon se diferenca me 0.8% krahasuar me tremujorin e par, tregon se Evropa sht n rrug t mbar, madje, sipas tyre, shkurtimi i shpen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Ekspertët: Ekonomia europiane me ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2 % e Gjermanis dhe 1 % e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel, thon se diferenca me 0.8 % krahasuar me tremujorin e par, tregon se Europa sht n rrug t mbar, madje sipas tyre, shkurtimi i shpenzimeve nga disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama