Rezultate te kerkimit per termin: +Analistt

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.484Z

Bajden vizitë në Lindjen e Mesme

Zvends Presidenti amerikan, Xho Bajden ka mbrritur n nj vizit 5-ditore n Lindjen e Mesme, pr t promovuar nj raund t ri t bisedimeve pr paqe. Nj shtje kryesore q do t trajtohet n takimin me Presidentin e Izraelit, Benjamin Netanjahu do t jet programi nuklear i Iranit. Bajden pritet t prforcoj qendrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.481Z

Kriza greke rrezikon botën

Rnia e vlers s aksioneve n tregjet financiare ndrkombtare erdhi pasi agjencit q merren me vlersimin e rrezikut t kredive, e cilsuan besueshmrin e Greqis zero. Analistt thon se kjo sht shenj se kriza financiare greke po del jasht kontrollit dhe me gjasa q t’i prek jo vetm ekonomit e Eurozons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Zapatero: Nuk na duhet ndihmë nga BE

Ndryshe nga sa thon ekspertt e ekonomis, kryeministri spanjoll Hoze Luiz Rodrigez Zapatero ka deklaruar se qeveria e tij nuk e ka t nevojshme t krkoj ndihm nga Bashkimi Europian. Kryeministri reagoi lidhur me spekulimet n tregjet financiar sipas t cilve Spanja bhet gati t krkoj nj ndihm deri n 280

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Ekspertët: Ekonomia evropiane, ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2% e Gjermanis dhe 1% e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel thon se diferenca me 0.8% krahasuar me tremujorin e par, tregon se Evropa sht n rrug t mbar, madje, sipas tyre, shkurtimi i shpen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Ekspertët: Ekonomia europiane me ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2 % e Gjermanis dhe 1 % e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel, thon se diferenca me 0.8 % krahasuar me tremujorin e par, tregon se Europa sht n rrug t mbar, madje sipas tyre, shkurtimi i shpenzimeve nga disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Rritje e mimit t nafts

Nafta dje u shtrenjtua n bursat botrore, pasi mbrm mimi i saj shnoi rrnie drastike pas publikimit t t dhnave pr rritjen e rezervave s energjis n SHBA. mimi i nafts s leht amerikane pr drges n muajin gusht n bursn n Nju-Jork u rrit me 50 cent n 135,05 dollar pr fui, ndrsa brenti evropian nga Deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.912Z

Ekonomia europiane po dobësohet gjithnjë e më tepër

Banka e Italis bri t ditur se pr muajin prill u shnua nj nivel rekord i borxhit publik, i cili arriti shifrn 1812 miliard euro, apo 118,4 % t Prodhimit t Brendshm Bruto. Sipas raportit, n 4 muajt e fundit t ardhurat financiare kan shnuar rnie t ndjeshme. E vshtir duket situata edhe n Britanin e Madh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama