Rezultate te kerkimit per termin: +Analistt

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Zapatero: Nuk na duhet ndihmë nga BE

Ndryshe nga sa thon ekspertt e ekonomis, kryeministri spanjoll Hoze Luiz Rodrigez Zapatero ka deklaruar se qeveria e tij nuk e ka t nevojshme t krkoj ndihm nga Bashkimi Europian. Kryeministri reagoi lidhur me spekulimet n tregjet financiar sipas t cilve Spanja bhet gati t krkoj nj ndihm deri n 280

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Ekspertët: Ekonomia evropiane, ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2% e Gjermanis dhe 1% e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel thon se diferenca me 0.8% krahasuar me tremujorin e par, tregon se Evropa sht n rrug t mbar, madje, sipas tyre, shkurtimi i shpen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Ekspertët: Ekonomia europiane me ritme të kënaqshme

Rritja ekonomike prej 2.2 % e Gjermanis dhe 1 % e 16 vendeve n Eurozon tregon se ekonomia po ecn me ritme m t shpejta se parashikimet. Ekspert n Bruksel, thon se diferenca me 0.8 % krahasuar me tremujorin e par, tregon se Europa sht n rrug t mbar, madje sipas tyre, shkurtimi i shpenzimeve nga disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Rritje e mimit t nafts

Nafta dje u shtrenjtua n bursat botrore, pasi mbrm mimi i saj shnoi rrnie drastike pas publikimit t t dhnave pr rritjen e rezervave s energjis n SHBA. mimi i nafts s leht amerikane pr drges n muajin gusht n bursn n Nju-Jork u rrit me 50 cent n 135,05 dollar pr fui, ndrsa brenti evropian nga Deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.912Z

Ekonomia europiane po dobësohet gjithnjë e më tepër

Banka e Italis bri t ditur se pr muajin prill u shnua nj nivel rekord i borxhit publik, i cili arriti shifrn 1812 miliard euro, apo 118,4 % t Prodhimit t Brendshm Bruto. Sipas raportit, n 4 muajt e fundit t ardhurat financiare kan shnuar rnie t ndjeshme. E vshtir duket situata edhe n Britanin e Madh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.396Z

Lubonja e Çupi: Kongresi i PS pa ide

Nj kongres pa ide, e cilsojn analistt politik kongresin e djeshm t Partis Socialiste. Pr Fatos Lubonjn dhe Frrok upin, ndryshimet n statut dhe hartimi i nj programi t ri politik, jan nj tentativ e dshtuar e kryesocialistit Rama pr t shfaqur nj tjetr imazh, i ndryshm nga sa sht realiteti brenda parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Davos 2010 Reformim të sistemit bankar botëror

Rreth 2500 lider shtetesh dhe prfaqsues t kompanive t mdha botrore jan mbledhur n Davos t Zvicrs n forumin e prvitshm ekonomik Botror, tem kryesore e t cilit pritet t jet reformimi i sistemit botror financiar. Analistt parashikojn prplasje t mdha mes prfaqsuesve t bankave dhe atyre t qeverive mbi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama